با رشد تقاضای خودروهای صفر: بازار دست دوم ها به گل نشست      50 اتوبوس جدید به زودی وارد جنوب شهر مي شوند      آغاز پرداخت غرامت فولکس به نمایندگی ها       بازسازی ابر خودروی آتش گرفته One: 1      ارائه سامانه هدایت نیمه خودکار نیسان       آلایندگی یک موتورسیکلت 8 برابر یک خودرو با استاندارد یورو 2 است      آشنایی 6 هزار کودک منطقه 15 با مباحث ترافیکی      عرضه مدل های جدید Super Duty      جمع آوری محصولات مرسدس در امریکا       حساسیت پیش از حد دولت امریکا به خودروهای دیزلی     
صفحه نخست گالری درباره ما تماس با ما آرشيو L90 قيمت روز خودرو صنعت پيوندها
 

شنبه، 2 مرداد 1395  -   1:38:15 PM

 

 

 
معلولین برای دریافت آرم طرح ترافیک مراجعه کنند
شنبه، 30 بهمن 1389
ساعت: 08:43
Saturday, February 19, 2011
كد خبر: 136604

به گزارش خبرخودرو، رییس انجمن حمایت از حقوق معلولین کشور از آغاز ثبت نام دریافت آرم طرح ترافیک برای معلولانی که در شهر تهران پلاک ویژه معلولان ندارند خبر داد و گفت:معلولانی که عضویت آن ها در جامعه به ثبت رسیده می توانند جهت دریافت آرم طرح ترافیک معلولان به دفتر انجمن معلولان مراجعه نمایند.

علی همت محمدنژاد در ادامه گفتگو با خبرنگار خبرخودرو یکی از بزرگترین مشکلات معلولین خصوصا با گسترش محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد ،تردد در سطح شهر و جریمه های سنگین ناشی از ورود به این محدوده ها اعلام کرد.

وی افزود:انجمن حمایت از حقوق معلولان ،کمیته ای را جهت ارزیابی و اولولیت بندی معلولان به منظور دریافت آرم طرح ترافیک تشکیل داده است.

وی ثبت نام حدود یک هزار معلول را برای دریافت آرم طرح ترافیک پیش بینی کردو گفت:بر اساس ارزیابی های صورت گرفته ،زوج های معلول از اولویت جهت دریافت آرم طرح ترافیک برخوردارند که تاپایان اسفند ماه سال جاری می توانند جهت دریافت آرم طرح ترافیک اقدام نمایند و هزینه آن برای هر نفر 50 هزار تومان است.

علی همت محمود نژاد در خصوص ارائه پلاک خودروی ویژه معلولان اظهار داشت:این پلاک به معلولانی که از در صد بالای معلولیت برخوردارن از طرف اداره راهنمایی و رانندگی داده می شود.

وی تصریح کرد:طی رایزنی های چند ساله اخیر سازمان حمایت از حقوق معلولان با پلیس و ستاد حمل و نقل سوخت،اقداماتی در راستای تعلق پلاک ویژه به معلولان صورت گرفته و در مراسم رونمایی ازپلاک خودروی ویژه معلولان در مهر ماه سال جاری ، این پلاک به 10 نفر از جانبازان اعطا گردید

وی مزایای استفاده از این پلاک را ضمن هزینه بر نبودن ،عدم مراجعه هر ساله معلولان به سازمان های مربوط جهت دریافت آرم طرح ترافیک اعلام کرد.

علی همت محمودنژاد در پایان با اشاره به آمادگی اداره طرح ترافیک شهرداری تهران به منظور تعریف پلاک خودروی ویژه معلولان در دوربین های محدوده طرح ترافیک افزود:معلولانی که از درصد بالای معلولیت برخوردارند می توانند با مراجعه به سازمان بهزیستی و دریافت معرفی نامه نسبت به اخذ پلاک خودرو ویژه معلولان اقدام نمایند.


درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات:
   
  به گزارش خبر خودرو، پس از چند ماه رکود بهاری بازار خودرو و در آستانه دومین ماه تابستان به عنوان فصل مسافرت های خانوادگی، به نظر می رسد بازار خودروهای داخلی تا حدودی از وضعیت گذشته خارج و با افزایش تقاضا روبرو شده است چنانچه بررسی قیمت ها در بازار حاکی از آن است که قیمت اغلب خودروهای داخلی در بازار با درصدی افزایش قیمت روبرو شده است.

  به گزارش خبر خودرو ، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه سازی کشور گفت : به نظر نمی رسد با تغییر نرخ تعرفه واردات قطعات بتوان مانع انحصار و یا قاچاق در این بخش گردید.

  به گزارش خبر خودرو ، یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است به هر میزان نرخ بهره بانکی کاهش یابد این مسئله به نفع خودروساز و قطعه‌ساز خواهد بود.

  به گزارش خبرخودرو، مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران با توجه به آلایندگی بالای موتورسیکلت ها اذعان داشت : براساس مطالعات دانشگاهی سطح انتشار آلایندگی یک موتورسیکلت 8 برابر یک خودرو با استاندارد یورو 2 است. متاسفانه وضعیت تولید آلایندگی و ایمنی موتورسیکلت ها بسیار نگران کننده است لذا طبق قانون به عنوان وسیله نقلیه بایستی سالانه جهت انجام معاینه فنی به مراکز مراجعه کنند.

  به گزارش خبرخودرو، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تأکید بر این که مهم ترین مأموریت حال حاضر مدیریت شهری در حوزه حمل و نقل عمومی، تکمیل و راه اندازی 100 کیلومتر خطوط 6 و 7 مترو و همچنین متروی فرودگاه حضرت امام (ره) طی سال جاری و سال آینده است، گفت...

  گروه بین الملل: همین چند روز پیش یک دستگاه کانیگسگ One: 1 هنگام تست در مسیر نوربورگرینگ تصادف بسیار شدیدی کرد و تا حد زیادی آسیب دید اما به نظر می رسد که شرکت سوئی تولید کننده اش باز هم در صدد بازسازی آن است.

  گروه بین الملل: شرکت ژاپنی نیسان اخیرا خبر از نصب سامانه هدایت خودکار خود موسوم به ProPilot بر روی مینی ون JDMSpec Serena و نسل جدید شاسی بلند قشقایی خبر داد.

  به گزارش خبرخودرو، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 15 از ارائه آموزش ترافیکی به 6 هزار کودک در راستای اجرای طرح آسمان آبی زمین پاک خبر داد.

  گروه بین الملل: شرکت فورد جزئیات مربوط به عملکرد Super Duty مدل 2017 را که چندی پیش معرفی شده بود اعلام کرد.

  گروه بین الملل: شرکت آلمانی مرسدس بنز از جمع آوری خودروهای جدیدCoupe GLE 450 AMG مدل 2016 به دلیل مشکل خاموش شدن ناگهانی موتور خبر دادند.

  گروه بین الملل: گزارشات جدید نشان می دهد که اداره محیط زیست ایالات متحده به دلیل بدبینی های بیش از حد فروش ب ام و دیزلی مدل 2017 در امریکا را منوط به گذراندن کلیه روند آزمایشات آلایندگی و مصرف کرده است.

  به گزارش خبرخودرو، مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از اجرای طرح پیک موتوری سبز در هسته مرکزی پایتخت خبر داد و گفت :به زودی 600 پیک موتوری سبز در منطقه 12مورد بهره برداری قرار می گیرد .

  گروه بین الملل: شرکت ژاپنی مزدا تصمیم گرفته تا نظر مشتریان بریتانیایی را از طریق عرضه نسخه جدیدی از مزدا 2 با قیمت پایه 4955 پوند جلب کند.

  گروه بین الملل: اگر چه رسوایی خودروهای دیزلی همچنان ادامه دارد ولی فناوری آن همچنان مورد استقبال مشتریان اروپایی است و بنابراین خودروسازان نیز مشتاق به، به روزرسانی آن و عرضه محصولات بهتر هستند.

  گروه بین الملل: شرکت امریکایی جیپ پانزدهم جولای یکی از مهم ترین دستاوردهای برندش را جشن گرفت. همین هفتاد و پنج سال گذشته بود که این کشور همکاری خود با ارتش ایالات متحده را آغاز و اولین محصول خود را در اختیار آن قرار داد.

  به گزارش خبرخودرو، مدير عامل شركت اتوبوسراني ضمن تاکید بر ضرورت نوسازي اتوبوس راني گفت: در صورت تامين اتوبوس، مصوبه خط اتصال ميدان آرژانتين به منطقه ٢٢ براي تكميل خطوط منطقه غرب تهران اجرایی مي شود.

  گروه بین الملل: وزیر داخلی اوکراین از تصمیم کشورش برای سفارش 651 دستگاه شاسی بلند هیبریدی الکتریکی اوتلندر برای پلیس ملی این کشور خبر داد.

  گروه بین الملل: جگوار جزئیات XF-L مدل 2016 را در چین اعلام کرد.

  گروه بین الملل: هوندای برزیل نسل دهم سیویک مدل 2016 را در بازار این کشور عرضه کرد.

  به گزارش خبرخودرو ، رئیس پلیس مرکز کنترل ترافیک راه‌های کشور با اشاره آخرین وضعیت راه گفت : در حال حاضر در استان های گیلان (اکثر محورها) و مازندران (محورهای کناره و سواد کوه ) بارش باران اعلام شده است .