دولت برای توسعه و پیشرفت حمل و نقل عمومی کمکی نکرده است       قیمت کرایه های سواری بین شهری افزایش نمی یابد       نوسازی بخشی از ناوگان حمل و نقل عمومی از وظایف دولت است       احتمال ادامه رکود بازار چین       انتشار تصاویر نسخه جدید استون مارتین DBX       معرفی نسخه جدید محدود آئودی A8       جزییات فروش گازوییل به کامیونها در مرزهای کشور       به روز رسانی و ارتقا جیپ گرند چروکی       افت درآمدهای بزرگترین خودروساز هند       ابهام در آینده بازار سهام گروه خودرویی     
صفحه نخست گالری درباره ما تماس با ما آرشيو L90 قيمت روز خودرو صنعت پيوندها
 

يکشنبه، 10 خرداد 1394  -   12:51:11 AM

 

 

 
تراکم انسان ها، خودروها و ساختمان ها از توان طبیعی تهران خارج است
جمعه، 15 فروردين 1393
ساعت: 10:40
Friday, April 04, 2014
كد خبر: 252368

 به گزارش خبرخودرو، رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، ترافیک و آلودگی هوا را در رأس مسائل و مشکلات پایتخت کشورمان بر شمرد و گفت: آن­چه امروز به عنوان آلودگی هوا در تهران شاهد و ناظر آن هستیم و آسیب­های بی شمار مادی و معنوی از جمله خسارات مالی، صدمات جسمی و لطمات روحی گسترده­ای را بر تن و روان شهروندان وارد می­کند، حاصل نگاه ناصحیح مدیریت کلان کشور به تهران طی سال­های گذشته و عدم اراده­ جدی و اهتمام جمعی برای رفع مسائل و مشکلات این اَبَر شهر است.

مهندس محمد حقّانی افزود: در شرایطی بی تدبیری مسئولان در گذشته در کنار بی مبالاتی بخشی از مردم، چنین شرایطی را برای محیط زیست تهران و کشورمان رقم زده که خداوند حکیم در سوره الرحمن می­فرمایند: «برای مردم آسمان را بر افراشتیم و زمین را گستراندیم» و البته اصل مترقی 50 قانون اساسی نیز بر «حفاظت از محیط زیست به عنوان وظیفه­ای عمومی و تکلیفی همگانی» تأکید دارد، ضمن این که مقام معظم رهبری (مد­ظله­العالی) نیز در فرمایشات­شان در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر تهران و مسئولان شهری به بخشی از این موارد اشاره فرموده و به صورت ویژه حفظ باغات تهران به عنوان ثروت ملی را مورد تأکید قرار دادند.

وی ترافیک و انواع وسایل نقلیه که اصطلاحاً به آن­ها منابع متحرک گفته می­شود را مهم­ترین منبع آلودگی هوای تهران دانست و اظهار کرد: مهم­ترین راهکار برون رفت از شرایط موجود که تنفس را نیز برای مردم دشوار کرده، توسعه کیفی و کمّی  ناوگان حمل و نقل عمومی است و کدام شهروند عادی، کارشناس آگاه و مدیر مدبری است که نداند در بین انواع مُدهای جا­به­جایی، حمل و نقل ریلی با محوریت مترو به عنوان وسیله­ای ایمن، پاک و سریع، در جهان امروز از چه جایگاه والایی برخوردار است.

مهندس حقّانی حجم پسماندهایی که هر روز در مراکز جمعیتی تولید می­شوند و شرایط نامناسب دفع و دفن آن­ها، تشعشعات و امواج پراکنده در فضا که می­توانند بر سلامت شهروندان آثار سوء بر جای بگذارند، ریزگردها یا همان غبار عربی که امروز نیمی از کشور را تحت تأثیر خود قرار داده­اند، تخریب بی وقفه جنگل­ها و مراتع کشور که تجلی آن را در تخریب باغات و فضای سبز شهری شاهد هستیم، نابودی حیات وحش و انقراض یا در معرض انقراض قرار گرفتن بسیاری از گونه­های جانوری و فرسایش خاک و سواحل دریاها را از جمله مشکلات محیط زیست کشور بر شمرد و تصریح کرد: این تصاویر، کلیت محیط زیست امروز کشورمان است که خواه نا خواه مصادیقی از آن­ها را در تهران نیز شاهد و ناظر هستیم.

وی تراکم انبوهی از انسان­ها، خودروها و ساختمان­ها و نیز تمرکز بسیاری از امکانات، تسهیلات و خدمات در تهران را خارج از توان طبیعی این کلان شهر ذکر کرد و گفت: این موضوع از مرزهای ظرفیت زیستی تهران عبور کرده و متأسفانه ساخت و سازهای جدید و به موازات آن افزایش جمعیت و توسعه انواع فعالیت­های انسانی و اقتصادی باعث بهره­­برداری بی اندازه و بهره­کشی بی رویه از منابع آب، خاک و هوای این روستای خوش آب و هوای دو قرن پیش شده است.

رییس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در پایان با تأکید بر این که تمام اعضای این شورا عزم خود را جزم کرده­اند تا تهران 93 با تهران 92 تفاوت­های معناداری داشته باشد، خاطرنشان کرد: با این اعتقاد و باور که مردمی که با رأی خود ما را به نمایندگی خویش انتخاب نموده­اند، باید آثار حضور ما در شورای شهر را در زندگی خویش احساس کنند، مصمم هستیم تا در سال جدید جامه­ای نو بر قامت تهران بپوشانیم که شایسته این شهر و در شأن مردم قدرشناس آن باشد.

 


درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات:
   
  به گزارش خبرخودرو ، با تصمیم هیات‌مدیره گروه خودروسازی سایپا، دکتر مهدی جمالی به عنوان مدیرعامل جدید این گروه منصوب شد.

  به گزارش خبر خودرو، یک کارشناس ارشد بازار سرمایه گفت : طی هفته اخیر حجم و ارزش معاملات در بازار بورس روند نسبتا مناسبی داشت این در حالی است که گروه خودرو همواره در رده اول تا سوم به لحاظ حجم و ارزش معاملات قرار داشته است.

  به گزارش خبرخودرو ، مدیر عامل اتحادیه سواری کرایه بین شهری با اشاره به نوسازی ناوگان بین شهری گفت : از سال 79 تا به امروز تعداد 450 دستگاه اتوبوس نوسازی و تعداد 30 هزار دستگاه به این ناوگان افزوده شده است.

  به گزارش خبرخودرو ، عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به افزایش تردد اتوبوس های فرسوده در تهران گفت : در حال حاضر تعداد بسیار زیادی اتوبوس فرسوده در تهران وجود دارد که در سال جاری در کمیسیون حمل و نقل تصمیماتی برای نوسازی آن صورت خواهد گرفت.

  به گزارش خبر خودرو ، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص انجام تعهدات دولت نسبت به حمل و نقل عمومی گفت: نزدیک به 90% حمل و نقل ما از طریق حمل و نقل زمینی صورت می پذیرد و ناوگان های دیگر ما مانند ناوگان های هوایی و دریایی تعریف چندانی ندارند.

  گروه بین الملل: پیش بینی می شود اقتصاد ژاپن با کاهش رشدی بی سابقه از دهه 90 میلادی مواجه شود به همین دلیل می توان علی رغم سرمایه گذاری های کلان صورت گرفته انتظار رکود بازار خودروی آن را داشت.

  گروه بین الملل: احتمالا عرضه استون مارتین DBX در چنین بدنه پاسخ این شرکت در رقابت با ب ام و X6 و یا مرسدی بنز GLE کوپه می باشد.

  گروه بین الملل: نسخه جدید خودروی آئودیL A8 با نام Chauffer به تعداد محدودی وارد بازار کشور ژاپن شد.

  به گزارش خبرخودرو ، مبنای محاسبه فروش گازوییل به کامیونهای ایرانی که از مرزهای کشور تردد می کنند، نرخ مصوب فروش این فرآورده ( ٣٠٠ تومان) به اضافه مابه التفاوت فروش مرزی است.

  گروه بین الملل: کارشناسان Geiger Cars اقدام به ارتقا جیپ گرند چروکی RST کرده اند.

  گروه بین الملل: تاتا موتور هند، مالک برند لوکس جگوار لندروور، عموما به دلیل فروش برند JLR با کاهش شدید میزان سوددهی مواجه شد.

  گروه بین الملل: کارلوس غصن اعلام کرد که در اروپا خودروی KWID تحت برند داچیا عرضه نخواهد شد.

  به گزارش خبرخودرو ، معاون حمل و نقل و ترافیک منطقه 19 گفت: تاکنون 450 تاکسیران منطقه از آموزشهای قوانین طرح خط سفید بهره مند شده اند.

  گروه بین الملل: لامبورگینی جزئیات تولید شاسی بلند Urus خود را رسما اعلام کرد.

  گروه بین الملل: تویوتا پس از فیس لیفت کردن لند کروزر پرادوی کوچک تر به زودی فیس لیفتی برای برای لند کروزر LC200 بزرگ تر معرفی خواهد کرد.

  گروه بین الملل: شاسی بلند جدید سئات توسط عکاسان مخفی در حال تست جاده ای در اروپا فاش شده است.

  به گزارش خبرخودرو ، سرویس‌های حمل و نقل مشهد ـ قم همزمان با ایام نیمه شعبان افزایش می‌یابد .

  گروه بین الملل: نسخه ای فیس لیفت از هاچ بک مرسدس بنز A45 AMG توسط عکاسان مخفی در نزدیکی مرکز مهندسی دایملر فاش شده است.

  گروه بین الملل: نمونه آزمون استتار شده ای از پورشه باکستر که به تازگی در حال تست عملکرد در نوربورگرینگ آلمان دیده شد نشان می دهد که احتمالا پورشه ساخت باکستر جدید را آغاز کرده است.

  گروه بین الملل: طراحی اولیه ای از قسمت های جلو و عقب نشل بعدی بی ام و سری 7 مدل 2016 منتشر شده است که گمان می رود در نمایشگاه خودروی فرانکفورت 2015 در ماه سپتامبر رونمایی شود.