پایان انتظار مشتریان بهمن موتور: تحویل B30 آغاز می شود      نمای بازار خودرویی ها در بورس + جدول      رشد قیمت در بازار خودروهای وارداتی متوقف شد       قیمت پرفروش‌ترین خودرو‌های داخلی اعلام شد      تحویل مدت دار ، برای لوکس ترین شاسی بلند چری: استقبال گرم بازار از چری تیگو 7، شرایط تحویل را تغییر داد      جریان مونتاژکاری اوضاع قطعه سازان را نگران کننده کرده است       جریمه 50 هزار تومانی در انتظار رانندگانی که به ایست پلیس مدرسه توجه نکنند      ابزار توسعه بازار صادراتی خودروسازان چیست ؟      مدیران خودرو ، رتبه اول رضایت مندی مشتریان از خدمات فروش در بین شرکت های تولید کننده      آغاز تحویل خودرو 2008 با موعد مهرماه     
صفحه نخست گالری درباره ما تماس با ما آرشيو L90 قيمت روز خودرو صنعت پيوندها
 

پنجشنبه، 27 مهر 1396  -   1:41:42 AM

 

 

 
فرهنگ سازی، ایمن سازی خودروها و اصلاح نقاط حادثه خیز سه ضلع کاهش تصادفات رانندگی
دوشنبه، 28 فروردين 1396
ساعت: 11:38
Monday, April 17, 2017
كد خبر: 468713

 به گزارش خبرخودرو، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بر لزوم توجه به رفع تمامی عوامل موثر در تصادفات رانندگی تاکید کرد، گفت: نمی‌توان با ابزارهای جریمه و بازدارنده تخلفات رانندگی را کنترل کرد.

عباس گورزی ، با بیان اینکه با کنترل و مانیتورینگ، جریمه‌های سنگین و نظارت‌های محسوس و نامحسوس نمی‌توان سوانح رانندگی را کاهش داد بر لزوم رفع تمامی عوامل موثر در بروز تصادفات رانندگی تاکید کرد وافزود: فعل و ترک فعل متاثر از تغییر نگرش انسان‌ها است بر این اساس باید در نظام نگرش هایی که فرد مبتنی  بر آن تصمیم می‌گیرد دخل و تصرف کرد، در واقع با رفع یک یا چند عامل نمی توان در جهت سوانح رانندگی اقدام کرد زیرا عوامل متعددی در کاهش ضریب تصادفات موثر است که باید از تمامی آنها در جهت کاهش سوانح بهره برد در واقع تمامی عوامل مکمل همدیگر هستند و هیچکدام ناقض یکدیگر نیست.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، فرهنگ سازی، ایمن سازی خودروها و جاده ها، اصلاح نقاط حادثه خیز و پیچ های تند، تعریض برخی مسیرهای دسترسی، ایجاد جاده هایی که به لحاظ عرضی جوابگوی وسیله نقلیه  امروزی به لحاظ سرعت و شتاب باشد و ... را از جمله راهکارهای کاهش تصادفات و همچنین کشته‌های ناشی از سوانح  رانندگی دانست و ادامه داد: برای کاهش سوانح باید همانطور که امام ( ره )  عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی را طبق شرع حرام می دانستند ما هم رعایت احکام و قوانین را مورد توجه قرار دهیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: باید با تولید برنامه های آموزشی، فرهنگی و تربیتی نگاه مردم را به این سمت و سو جلب کرد که تنها حضور پلیس نباید آنها را از انجام تخلف بازدارد زیرا ممکن است انجام یه خطا از سوی آنها جان  انسانی را به خطر بیندازد که جان یک انسان برابر جان یک ملت است.

گودرزی  با بیان اینکه برخی رانندگان هنجارشکن بوده و ساختارهای قانونی را نقض کرده و رعایت نمی‌کنند، تصریح کرد: برای این قشر، قانونگذار مواردی را پیش بینی کرده و در واقع کنترل های محسوس و نامحسوسی را مدنظر قرار داه که با حضور پلیس این نقش ایفا می‌شود.

وی از تلاش های خستگی ناپذیر پلیس راهور در ایام پرتردد به ویژه ایام نوروز قدردانی کرد و افزود:  پلیس باید به دنبال ارشاد و راهنمایی رانندگان باشد نه مچ گیری.

گودرزی با تاکید بر اینکه نمی‌توان با ابزارهای جریمه و بازدارنده تخلفات رانندگی را کنترل کرد، گفت: جرایم در مورد برخی افراد تاثیرگذار بوده و ممکن است در برخی موارد جوابگو نباشد از این رو راهنمایی و رانندگی باید بین افراد و متخلفان تفکیک قائل شده و عنوان نکنند که "ما ماوریم و معذور ".

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس دهم، ادامه داد: حضرت علی ( ع ) جمله مذکور را قبول نداشته و بر این اساس می‌فرماید " نگویید به من دستور داده شده اطاعت می کنم پس من دستور می دهم باید اطاعت شود "؛ در این رابطه با انسان ها طرف هستیم و انسان صاحب اراده، اختیار، نگاه و نگرش و قوه تصمیم گیری است.

وی با یادآوری اینکه باید به مساله سوانح رانندگی به صورت جدی ورود کرد، گفت: این موضوع مساله و بحرانی جدی است؛  متاسفانه زمانی که در یک سانحه و حادثه به عنوان مثال 50 نفر کشته می شوند عزای عمومی اعلام می شود و تمامی دستگاه ها درگیر موضوع می شوند این در حالی است که سالانه صدها هزار نفر در سوانح جاده ای جان خود را از دست می دهند اما ممکن است خیلی مورد توجه قرار نگیرد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد:  ائمه جمعه، اساتید دانشگاه ها، مساجد و رسانه های جمعی باید با فرهنگ سازی مناسب در جهت کاهش سوانح رانندگی گام بردارند البته اگر از بعد تربیتی و اصلاح نگرش درباره این موضوع صحبت می کنیم به این معنا نیست که جاده ها و خودروها و همچنین  مسیرهای دسترسی ایمن سازی نشود و  یا در کیفیت خودرو اغماض کنند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرهنگ سازی نقش موثری در کاهش سوانح در ایام پرتردد مانند نوروز دارد، تصریح کرد:  باید  آنچنان روی این مساله کار شود که فرد به دور از دوربین و نظارت و کنترل خودش را مقید به رعایت قوانین بداند چرا که در این موضوع جان انسان ها مطرح است و حساسیت این موضوع باید برای مردم مورد توجه قرار گیرد.

 


درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات:
   
  به گزارش خبر خودرو، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی همگن قطعه سازان خودرو با ابراز تاسف از وضعیت تولید قطعه سازان ، گفت :افزایش تولید محصولات مونتاژی، اوضاع تولید در واحدهای قطعه سازی در کشور را بسیار نگران کننده کرده است.

  به گزارش خبر خودرو، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران با اشاره به اوضاع بازار وارداتی ها گفت : طی هفته جاری اتفاق خاصی در بازار وارداتی رخ نداده و همچنان قیمت های چند روز گذشته بر بازار وارداتی ها حاکم است.

  به گزارش خبر خودرو ، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات چهارشنبه 26 مهر 96 با 108 واحد رشد به 85 هزار و 768 واحد رسید این در حالی است که امروز ارزش کل معاملات برابر یک میلیون و 638 هزار و 963 ریال بوده است که در مقایسه با روز گذشته افت ارزش معاملات را داشته ایم.

  به گزارش خبرخودرو ، معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا گفت : آمار تصادفات در تعطیلات تابستانی نسبت به سال گذشته کاهش نشان می دهد به طوری که در آخرین روزهای تعطیلات تابستانی کاهش 4 درصدی جانباختگان را در تصادفات داشته ایم ، اما همچنان می بایست منتظر اعلام پزشکی قانونی باشیم.

  به گزارش خبرخودرو ، اولین سری خودرو B30 بر اساس وعده شرکت بهمن موتور در تاریخ مقرر تحویل مشتری می­شود.

  به گزارش خبر خودرو ، معاون وزیر بازرگانی عراق گفت: سابقه همکاری با گروه خودروسازی سایپا خوب است و شهروندان عراقی از محصولات سایپا در قالب تاکسی و خودروی شخصی همواره استقبال می کنند.

  به گزارش خبرخودرو ، استاندار خوزستان از۲ برابر شدن ظرفیت پارکینگ‌ها در مرز چذابه خبرداد .

  گروه بین الملل: مدیر طراحی مینی، اعلام کرده است که این خودروساز در پی مدل های جدیدی است که فراتر از پنج ابرقهرمان (توصیف مینی از مدل هایش) کنونی آن خواهند بود.

  گروه بین الملل: جیپ کامپس مدل 2017 موفق به کسب امتیاز Top Safety Pick از موسسه بیمه ایمنی جاده ای در ایالات متحده شده است.

  گروه بین الملل: هیوندای قیمت و جزئیات کونای جدید در انگلستان را اعلام کرده است.

  به گزارش خبرخودرو ، فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: مغازه داران نمی‌توانند در مقابل فروشگاه خود پارک اختصاصی داشته باشند و پارک حاشیه‌ای متعلق به همه مردم است.

  گروه بین الملل: چانگان سوزوکی به تازگی سوزوکی Alivio Pro مدل 2017 را در چین معرفی کرده است.

  گروه بین الملل: ولوو و شرکت مالک آن، جیلی از سرمایه گذاری 756 میلیون دلاری در برند خودروی برقی پولستار خبر داده اند.

  گروه بین الملل: پورشه سدان تمام برقی Mission E خود را به تولید خواهد رساند.

  به گزارش خبرخودرو ، قیمت امروز ۱۰ خودرو از پرفروش‌ترین‌های تولیدات داخلی اعلام شد.

  به گزارش خبرخودرو ، با توجه به عرضه خودروی تیگو7 از اوایل مردادماه سال جاری و استقبال مناسب از لوکس ترین شاسی بلند چینی که در میان اما و اگرهای کارشناسان با قیمت حدودی 128 میلیون تومان استقبال مناسبی از این خودرو به عمل آمد و به زودی تعداد زیادی خودرو به خریداران این محصول تحویل داده خواهد شد.

  به گزارش خبر خودرو ، معاون مهندسی سایپا در خصوص آمارهای ارائه شده از سرقت پراید گفت: سایپا اقدامات موثری نسبت به افزایش ایمنی در جلوگیری از سرقت خودروی پراید انجام داده و آمارهای ارائه شده گویای کاهش سرقت این خودرو از سال 86 به بعد است.

  گروه بین الملل : اگر شما از 100 نفر بپرسد که نظرشان در مورد طراحی خودروی فیات فریمونت چیست، شانس این که 99 نفر بگویند فریمونت خودرویی فوق العاده زشت می باشد بسیار بالاست.

  گروه بین الملل : چند خودروساز بزرگ نگرانی های خود را طی مدت اخیر در مورد تغییرات پیشنهادی دونالد ترامپ در مورد توافق نامه تجارت آزاد آمریکای شمالی ابراز کرده اند.

  به گزارش خبرخودرو ، با هدف ارتقاء امنیت اجتماعی و ترافیکی برخورد با رانندگان خودروهای دارای شیشه دودی در لرستان تشدید می شود.