توليد انبوه سورن توربوشارژ فردا آغاز مي شود      چه كسي مسئوليت آلودگي هواي تهران را بر عهده دارد؟        لزوم حركت به سوي هوشمندسازي شهر از نگاه معاون شهردار تهران: نقش شهر هوشمند در تحقق «اقتصاد مقاومتي»      لزوم گسترش ناوگان حمل ونقل عمومی منطقه 21      به روز رسانی امکانات داخلی Flying spur       165 میلیارد تومان دیگر برای طرح بزرگراه یادگار امام نیاز است       احتمال ورود MG به بازارهای بزرگتر       فولکس از ارتباط رقبای فرانسوی سبقت گرفت       آزمایش خودروهای خودران جگوار       فروش ١٠٣ میلیارد تومان گازوئیل در جایگاه مرزی باشماق مریوان    
صفحه نخست گالری درباره ما تماس با ما آرشيو L90 قيمت روز خودرو صنعت پيوندها
 

شنبه، 17 بهمن 1394  -   3:29:59 AM

 

 

 
تکذیب افزایش قیمت محصولات ایران خودرو در کمیته قیمت گذاری خودرو
جمعه، 2 تير 1391
ساعت: 09:01
Friday, June 22, 2012
كد خبر: 182232

به گزارش خبر خودرو، دبیر انجمن خودروسازان با تکذیب خبر تشکیل جلسه کمیته خودرو طی هفته گذشته و تایید این کمیته مبنی بر افزایش قیمت 4 محصول ایران خودرو گفت : شرکت ایران خودرو در پی افزایش قیمت بیمه شخص ثالث و مالیات بر ارزش افزوده نسبت به سال گذشته، قیمت جدید محصولات را به سازمان حمایت از مصرف کنندگان اعلام و سازمان حمایت در پی این درخواست،  قیمت های جدید را در سامانه 124 این سازمان اعلام نموده است.

احمد نعمت بخش در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو، افزود : اعلام افزایش قیمت 4  محصول ایران خودرو در کمیته خودرو از سوی خبرگزاری مهر مطلب صحیحی نیست بلکه این خبر بر اساس تفسیر این سایت از قیمت محصولات ایران در سامانه 124 سازمان حمایت از مصرف کنندگان صورت گرفته است.

وی تصریح کرد : هم اکنون قیمت محصولات ایران خودرو، بر پایه قیمت های قبلی است منتها بر اساس افزایش هزینه بیمه شخص ثالث و مالیات بر ارزش افزوده ، شرکت ایران خودرو افزایش هزینه های جدید را به سازمان حمایت اعلام  وسازمان حمایت براساس این در خواست افزایش هزینه ها را درسایت این سازمان درج نموده است.

در همین راستا مدیر کل دفتر نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان نیز با تکذیب افزایش قیمت برخی از محصولان ایران خودرو، گفت : اعلام برخی رسانه ها مبنی بر افزایش قیمت 4 محصول ایران خودرو از جمله سوزوکی گراند ویتارا و پژو پارس در کمیته قیمت گذاری خودرو صورت نگرفته است   و تنها به واسطه برداشت این رسانه ها ازسازمانه 124 سازمان حمایت از مصرف کنندگان بوده است.

شهرام میر آخورلو در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو اظهار داشت : به واسطه ثبت قیمت این 4 محصول در 14 اردیبهشت ماه در سامانه 124 سازمان حمایت ،برخی رسانه ها اعلام نمودند که این افزایش قیمت در اردیبهشت امسال صورت گرفته است در حالی که قیمت این محصولات از ابتدای سال 91  با توجه به افزایش قیمت مالیات بر ارزش افزوده و  افزایش قیمت بیمه شخص ثالث اجرایی شده است بنابراین از ابتدای امسال هیچ خودرویی در داخل کشور افزایش قیمت نداشته است. 

وی افزود : در سال جاری کمیته قیمت گذاری خودرو تنها یکبار جلسه داشته است وآن هم در خصوص بررسی پیش فروش خودرو رانا بوده است بنابراین انتشار این خبر مبنی بر تشکیل کمیته قیمت گذاری در خصوص افزایش محصولا تایران خودرو کذب بوده  چرا که کمیته خودرو در سال جاری جلسه ای یگری برگزار نکرده که بخواهد قیمت جدیدی در در ارتباط با خودروهای داخلی تعیین و اعلام کند.

این عضو کمیته قیمت گذاری خودرو آخرین جلسه کمیته قیمت گذاری خودرو در خصوص افزایش قیمت خودروها را در 17 اسفند سال گذشته عنوان کرد و اظهار داشت : از نیمه اسفند ماه سال گذشته که افزایش قیمت خودروها تعیین و در سایت سازمان حمایت اعلام گردید تا کنون قیمت فروش خودروهای داخلی و خارجی افزایش قیمتی نداشته است.

میر آخورلو تصریح کرد : در سال جاری  و بر اساس قانون تنها یک درصد مابه التفاوت افزایش مالیات بر ارزش افزوده و بیمه شخص ثالث بر قیمت خودروها اضافه شده است.

وی گفت : تاخیر سازمان حمایت از مصرف کنندگان بر ثبت قیمت افزایش هزینه خودروها در راستای اقدام کارشناسی و بررسی اجمالی یک درصد افزایش مالیات بر ارزش افزوده بوده است که این افزایش روی کدام  مولف ها تاثیر گذاشته است بر روی قیمت نهایی فاکتورها یا بر روی قیمت فروش خالص آنها بوده است  .

اخیرا در خبرها اعلام شده بود که سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان با مصوبه کمیته خودرو قیمت 4 محصول سوزوکی گرند ویتارا و وسه کلاس مختلف پژو پارس را تایید  و  به نمایندگی ها ابلاغ نموده است به طوری که بر اساس این خبر سوزوکی گرند ویتا را 2400 سی سی فول 58 میلیون و 274 هزار تومان، پژو پارس ELXسفارشی کلاس 5 سفارشی رنگ خاکستری متالیک،بژ و تیره 22 میلیون و 113 هزار تومان ، پژو پارسELX  سفارشی کلاس 6 رنگ پایه سفید 22 میلیون و 366 هزار تومان و پژو پارس  ELX کلاس 7 رنگ پایه سفید 22 میلیون و 952 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

 


درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات:
   
  به گزارش خبرخودرو، یک کارشناس صنعت خودرو در خصوص وضعیت بازار خودرو در پسابرجام گفت: اوضاع بازار خودرو در کوتاه مدت تغییر چشمگیری نخواهد کرد اما پیش بینی می شود در میان مدت با بهبود وضعیت اقتصادی و افزایش نقدینگی قطعا بازار داخلی خودرو تغییر خواهد یافت.

  به گزارش خبرخودرو، نائب رئیس هیات مدیره انجمن صنفی سی ان جی کشور گفت : بر اساس اطلاعات بدست آمده قیمت سی ان جی در سال 95 ثابت خواهد ماند و برای حفظ فاصله بین قیمت بنزین و گاز هیچ تغییری نخواهد کرد.

  به گزارش خبرخودرو ، مراحل طراحي و نمونه سازي موتور توربوشارژ توسط مهندسان و متخصصان گروه صنعتي ايران خودرو به پايان رسيد و توليد انبوه اين موتور از فردا –شنبه- آغاز خواهد شد.

  به گزارش خبرخودرو ، مدیر واحد صدور آرم سازمان ترافیک شهر تهران با اشاره به تعداد ثبت نام کنندگان دریافت آرم طرح ترافیک گفت : در حال حاضر بالغ بر 61 هزار نفر برای دریافت طرح ترافیک ثبت نام کرده اند.

  به گزارش خبرخودرو ، یک کارشناس صنعت خودرو گفت : زمانی که یک خودرو طراحی می شود باید به صورت اصولی از نظر کیفیت موتور و سوخت مصرفی کنترل شود .

  به گزارش خبرخودرو،رييس كميته محيط زيست شوراي اسلامي شهر تهران با اعلام اين كه آلودگي هوا به يكي از اجزاي شناسنامه پايتخت تبديل شده، گفت: آلودگي هواي تهران هر وقت اراده مي‌ كند، اوج مي گيرد و هر وقت به اوج مي رسد، شهر را به حالت نيمه تعطيل در مي آورد و صرفاً افرادي كه هيچ چاره اي ندارند از خانه بيرون مي آيند و در هواي مسموم اين شهر خاكستري، تنفس و در زير آسمان دودي آن، تردد مي كنند.

  به گزارش خبر خودرو، معاون شهردار تهران با تأكيد بر اين كه جهان امروز به سمت هوشمندسازي پيش مي رود و شهرهاي پيشرفته دنيا در حال تبديل شدن به شهرهاي هوشمند هستند، گفت: البته نيل به شهر هوشمند، چالش هاي خود را نيز دارد كه ضمن رفع موانع و محدوديت هاي موجود، بايد نسبت به جا انداختن اصول و مباني آن و نیز فرهنگ سازي لازم، اقدام شود.

  گروه بین الملل: هوندا کارز هند در Auto Expo سال 2016 اقدام به نمایش مدل هیبریدی هوندا آکورد کرده است.

  گروه بین الملل: جنرال موتورز هند به تازگی در نمایشگاه Auto Expo 2016 اقدام به رونمایی از سدان کامپکت شورلت Essentiaکانسپت کرده است.

  گروه بین الملل: رنو کوئید از زمان عرضه در ماه سپتامبر تا کنون بیش از 90 هزار پیش فروش داشته است.

  به گزارش خبرخودرو، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه دو تهران گفت: 3 دستگاه تاکسی هیبرید وارد ناوگان تاکسیرانی این منطقه شد.

  گروه بین الملل: رنج روور مدل 2017 فیس لیفت خواهد شد.

  گروه بین الملل: به تازگی تصویر جدیدی که ادعا می شود نمایی بدون پوشش استتاری از قسمت جلوی آستون مارتین DB11 است به صورت آنلاین منتشر شده است.

  گروه بین الملل: به تازگی تصویری منتشر شده است که گفته می شود شاسی بلند جدید نیسان آرمادا مدل 2017 را نشان می دهد.

  به گزارش خبرخودرو، معاون نظارت و امور مناطق سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران با اعلام آغاز ثبت نام برای نوسازی 20 هزار دستگاه تاکسی فرسوده در شهر تهران گفت: با توجه به هماهنگی هایی که صورت گرفته مهلت پایان ثبت نام برای نوسازی تاکسی های فرسوده در تهران تا تاریخ 21 بهمن ماه سال جاری است.

  گروه بین الملل: تاتا موتورز در Auto Expo سال 2016 هند از سدان کامپکت کایت 5 رونمایی کرد.

  گروه بین الملل: هیوندای موتور هند در Auto Expo سال 2016 از شاسی بلند کم تر از 4 متر هیوندای کارلینو کانسپت رونمایی کرد.

  گروه بین الملل: پیکاپ شورلت کلورادو که در Auto Expo سال 2016 به نمایش درآمده یک مدل جهانی است.

  به گزارش خبرخودرو ، معاون دفتر حمل ونقل روستایی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای اظهار داشت : دولت در بودجه سال 95 مبلغی را به سازمان حمل و نقل روستایی اختصاص داده و این سازمان با همکاری بانک های عامل با ارائه تسهیلات به متقاضیان خرید خودرو در مناطق روستایی کمک خواهد کرد.

  به گزارش خبرخودرو ، معاون حمل ونقل ترافیک شهرداری منطقه 21 گفت : با توجه به بازدیدهای دوره ای معاون شهردار از منطقه 21 شهرداری تهران، راه اندازی اتوبوس های تندرو در دستور کار قرار گرفت.