با رشد تقاضای خودروهای صفر: بازار دست دوم ها به گل نشست      50 اتوبوس جدید به زودی وارد جنوب شهر مي شوند      آغاز پرداخت غرامت فولکس به نمایندگی ها       بازسازی ابر خودروی آتش گرفته One: 1      ارائه سامانه هدایت نیمه خودکار نیسان       آلایندگی یک موتورسیکلت 8 برابر یک خودرو با استاندارد یورو 2 است      آشنایی 6 هزار کودک منطقه 15 با مباحث ترافیکی      عرضه مدل های جدید Super Duty      جمع آوری محصولات مرسدس در امریکا       حساسیت پیش از حد دولت امریکا به خودروهای دیزلی     
صفحه نخست گالری درباره ما تماس با ما آرشيو L90 قيمت روز خودرو صنعت پيوندها
 

شنبه، 2 مرداد 1395  -   5:34:01 PM

 

 

 
توليد انبوه دنا در سال 92
سه شنبه، 18 مهر 1391
ساعت: 12:29
Tuesday, October 9, 2012
كد خبر: 191751

 به گزارش خبر خودرو، نصب خطوط توليد دنا با فناوري روز جهاني رو به پايان و ايران خودرو آماده توليد انبوه اين محصول است.   

نيما مصلح معاون مدیرعامل  ایران خودرو در طراحی و توسعه با بیان اين مطلب، اظهار داشت: دانش و توان لازم براي توليد انبوه قطعات اين محصول نيز در زنجيره تامين ايران خودرو وجود دارد، كه با حمايت از قطعه سازان اين امر نيز محقق خواهد شد.

وي گفت به دليل نقش خودروسازي در اقتصاد كلان، بسياري از پروژه هاي تحقيق و توسعه اين صنعت در كشورهاي پيشرفته، با حمايت دولت ها به اجرا در مي آيد.

وي دنا را از جمله محصولات جديدايران خودرو عنوان كرد كه برروي پلتفرم ارتقا يافته سمند طراحي و توليد شده و با موتور اي. اف. 7 و سيستم مولتي پلكس به بازار عرضه خواهد شد .  مصلح، توليد مدل هاي مختلف بر اساس يك پلتفرم را رويكردي رايج در صنعت خودروسازي جهاني عنوان كرد .

معاون توسعه محصول ايران خودرو از توليد10 دستگاه دنا به صورت نمونه براي آزمون هاي صحه گذاري خبر داد و گفت: پيش از اين نيز پنج دستگاه دنا توليد و آزمون هاي ارزيابي محصول روي آن انجام گرفته است.

وي افزود: گيربكس به كار رفته در دنا نيز توليد داخل است و نسبت دنده هاي آن براي انطباق با موتور بر اساس ديفرانسيل تغيير مي يابد.

مصلح يادآور شد: دنا با موتور اي. اف. 7. بنزيني و پايه گازسوز به بازار عرضه خواهد شد و به منظور بهره گيري از سيستم کروز کنترل، فعاليت هاي کاليبراسيون موتور و طراحي و ساخت قطعات مرتبط با اين مجموعه نيز در دست اقدام است.

معاون توسعه محصولات جديد ايران خودرو اضافه كرد: در حال حاضر گيربکس دنا دستي است، اما ايران خودرو براي تجهيز اين محصول به گيربکس اتوماتيک برنامه دارد. سيستم ترمز ديسکي است و با اين محصول، سيستم جديد کنترل پايداري خودرو  اي. اس. پي به مشتري معرفي خواهد شد.

مصلح زمان توليد انبوه دنا را اوايل سال آينده ذكر كرد و گفت: بيشترين سرمايه گذاري دنا بر روي تريم داخل آن انجام شده است

معاون توسعه محصولات جديد ايران خودرو، تيراژ و اتوماسيون بالا، دخالت كمتر نيروي انساني در توليد و صرفه‌جويي ارزي قابل توجه را از جمله ويژگي هاي دنا عنوان كرد و گفت: قالب هاي خطوط توليد بدنه دنا با 11 ميليون دلار صرفه جويي ارزي، توسط شركت قالب هاي صنعتي ايران خودرو توليد و به اين ترتيب دانش بومي سازي قالب هاي بزرگ بدنه در ايران ايجاد شده كه به ايران خودرو امکان مي دهد تا بدون نياز به کارشناسان خارجي قالب هاي بدنه و ساير اجزاي خودرو هاي جديد را طراحي و توليد کند.

وي انجام تمامي فعاليت هاي فوق در داخل کشور از ويژگي هاي منحصر به فرد پروژه دنا دانست و گفت: اين امر صرفه جويي ارزي قابل توجهي را براي گروه صنعتي در پي داشته است.

وي يك بار ديگر تاكيد كرد: در كشورهاي خارجي، پروژه هاي با فناوري جديد، با مشاركت دولت ها به اجرا در مي آيد كه سرمايه گذاري مستقيم، معافيت هاي مالياتي و تعرفه هاي گمركي به ويژه در پروژه هايي كه به مصرف سوخت، آلودگي و ايمني مربوط مي شود، از آن جمله است.


درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات:
   
  به گزارش خبر خودرو، پس از چند ماه رکود بهاری بازار خودرو و در آستانه دومین ماه تابستان به عنوان فصل مسافرت های خانوادگی، به نظر می رسد بازار خودروهای داخلی تا حدودی از وضعیت گذشته خارج و با افزایش تقاضا روبرو شده است چنانچه بررسی قیمت ها در بازار حاکی از آن است که قیمت اغلب خودروهای داخلی در بازار با درصدی افزایش قیمت روبرو شده است.

  به گزارش خبر خودرو ، عضو هیات مدیره انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه سازی کشور گفت : به نظر نمی رسد با تغییر نرخ تعرفه واردات قطعات بتوان مانع انحصار و یا قاچاق در این بخش گردید.

  به گزارش خبر خودرو ، یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است به هر میزان نرخ بهره بانکی کاهش یابد این مسئله به نفع خودروساز و قطعه‌ساز خواهد بود.

  به گزارش خبرخودرو، مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران با توجه به آلایندگی بالای موتورسیکلت ها اذعان داشت : براساس مطالعات دانشگاهی سطح انتشار آلایندگی یک موتورسیکلت 8 برابر یک خودرو با استاندارد یورو 2 است. متاسفانه وضعیت تولید آلایندگی و ایمنی موتورسیکلت ها بسیار نگران کننده است لذا طبق قانون به عنوان وسیله نقلیه بایستی سالانه جهت انجام معاینه فنی به مراکز مراجعه کنند.

  به گزارش خبرخودرو، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تأکید بر این که مهم ترین مأموریت حال حاضر مدیریت شهری در حوزه حمل و نقل عمومی، تکمیل و راه اندازی 100 کیلومتر خطوط 6 و 7 مترو و همچنین متروی فرودگاه حضرت امام (ره) طی سال جاری و سال آینده است، گفت...

  گروه بین الملل: به نظر می رسد که بحران رسوایی خودروهای دیزلی فولکس واگن پایانی ندارد چرا که این شرکت تازه حاضر به جبران ضررهای از دست رفته به نمایندگی های فروشش در ایالات متحده شده است.

  گروه بین الملل: همین چند روز پیش یک دستگاه کانیگسگ One: 1 هنگام تست در مسیر نوربورگرینگ تصادف بسیار شدیدی کرد و تا حد زیادی آسیب دید اما به نظر می رسد که شرکت سوئی تولید کننده اش باز هم در صدد بازسازی آن است.

  گروه بین الملل: شرکت ژاپنی نیسان اخیرا خبر از نصب سامانه هدایت خودکار خود موسوم به ProPilot بر روی مینی ون JDMSpec Serena و نسل جدید شاسی بلند قشقایی خبر داد.

  به گزارش خبرخودرو، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 15 از ارائه آموزش ترافیکی به 6 هزار کودک در راستای اجرای طرح آسمان آبی زمین پاک خبر داد.

  گروه بین الملل: شرکت فورد جزئیات مربوط به عملکرد Super Duty مدل 2017 را که چندی پیش معرفی شده بود اعلام کرد.

  گروه بین الملل: شرکت آلمانی مرسدس بنز از جمع آوری خودروهای جدیدCoupe GLE 450 AMG مدل 2016 به دلیل مشکل خاموش شدن ناگهانی موتور خبر دادند.

  گروه بین الملل: گزارشات جدید نشان می دهد که اداره محیط زیست ایالات متحده به دلیل بدبینی های بیش از حد فروش ب ام و دیزلی مدل 2017 در امریکا را منوط به گذراندن کلیه روند آزمایشات آلایندگی و مصرف کرده است.

  به گزارش خبرخودرو، مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از اجرای طرح پیک موتوری سبز در هسته مرکزی پایتخت خبر داد و گفت :به زودی 600 پیک موتوری سبز در منطقه 12مورد بهره برداری قرار می گیرد .

  گروه بین الملل: شرکت ژاپنی مزدا تصمیم گرفته تا نظر مشتریان بریتانیایی را از طریق عرضه نسخه جدیدی از مزدا 2 با قیمت پایه 4955 پوند جلب کند.

  گروه بین الملل: اگر چه رسوایی خودروهای دیزلی همچنان ادامه دارد ولی فناوری آن همچنان مورد استقبال مشتریان اروپایی است و بنابراین خودروسازان نیز مشتاق به، به روزرسانی آن و عرضه محصولات بهتر هستند.

  گروه بین الملل: شرکت امریکایی جیپ پانزدهم جولای یکی از مهم ترین دستاوردهای برندش را جشن گرفت. همین هفتاد و پنج سال گذشته بود که این کشور همکاری خود با ارتش ایالات متحده را آغاز و اولین محصول خود را در اختیار آن قرار داد.

  به گزارش خبرخودرو، مدير عامل شركت اتوبوسراني ضمن تاکید بر ضرورت نوسازي اتوبوس راني گفت: در صورت تامين اتوبوس، مصوبه خط اتصال ميدان آرژانتين به منطقه ٢٢ براي تكميل خطوط منطقه غرب تهران اجرایی مي شود.

  گروه بین الملل: وزیر داخلی اوکراین از تصمیم کشورش برای سفارش 651 دستگاه شاسی بلند هیبریدی الکتریکی اوتلندر برای پلیس ملی این کشور خبر داد.

  گروه بین الملل: جگوار جزئیات XF-L مدل 2016 را در چین اعلام کرد.

  گروه بین الملل: هوندای برزیل نسل دهم سیویک مدل 2016 را در بازار این کشور عرضه کرد.