برنامه ریزی آلمان ها برای سرمایه گذاری در صنعت خودرو ایران       پنجمين مسابقات موتورسواري سرعت آغاز شد       ژاپن به دنبال شرکاي ايراني براي توليد خودرو       زئیس جمهور ۸ عضو شورای رقابت را منصوب کرد      آلودگی پیکان معادل 14 خودرو پژو 206 است       نظام آموزشی مطابق نیازها و پیشرفت روز صنعت بازنگری شود      در دوره جدید آلمان از اولویتهای همکاری با ایران است      کمر تولیدکنندگان موتورسیکت خم شد       اختصاص این بخش از یارانه تولید به صنعت مانند آسپرینی است که به بیمار در حال موت داده می شود      رکورد شکنی غول های خودروسازی دیترویت     
صفحه نخست گالری درباره ما تماس با ما آرشيو L90 قيمت روز خودرو صنعت پيوندها
 

چهارشنبه، 15 مهر 1394  -   3:41:18 AM

 

 

 
توليد انبوه دنا در سال 92
سه شنبه، 18 مهر 1391
ساعت: 12:29
Tuesday, October 9, 2012
كد خبر: 191751

 به گزارش خبر خودرو، نصب خطوط توليد دنا با فناوري روز جهاني رو به پايان و ايران خودرو آماده توليد انبوه اين محصول است.   

نيما مصلح معاون مدیرعامل  ایران خودرو در طراحی و توسعه با بیان اين مطلب، اظهار داشت: دانش و توان لازم براي توليد انبوه قطعات اين محصول نيز در زنجيره تامين ايران خودرو وجود دارد، كه با حمايت از قطعه سازان اين امر نيز محقق خواهد شد.

وي گفت به دليل نقش خودروسازي در اقتصاد كلان، بسياري از پروژه هاي تحقيق و توسعه اين صنعت در كشورهاي پيشرفته، با حمايت دولت ها به اجرا در مي آيد.

وي دنا را از جمله محصولات جديدايران خودرو عنوان كرد كه برروي پلتفرم ارتقا يافته سمند طراحي و توليد شده و با موتور اي. اف. 7 و سيستم مولتي پلكس به بازار عرضه خواهد شد .  مصلح، توليد مدل هاي مختلف بر اساس يك پلتفرم را رويكردي رايج در صنعت خودروسازي جهاني عنوان كرد .

معاون توسعه محصول ايران خودرو از توليد10 دستگاه دنا به صورت نمونه براي آزمون هاي صحه گذاري خبر داد و گفت: پيش از اين نيز پنج دستگاه دنا توليد و آزمون هاي ارزيابي محصول روي آن انجام گرفته است.

وي افزود: گيربكس به كار رفته در دنا نيز توليد داخل است و نسبت دنده هاي آن براي انطباق با موتور بر اساس ديفرانسيل تغيير مي يابد.

مصلح يادآور شد: دنا با موتور اي. اف. 7. بنزيني و پايه گازسوز به بازار عرضه خواهد شد و به منظور بهره گيري از سيستم کروز کنترل، فعاليت هاي کاليبراسيون موتور و طراحي و ساخت قطعات مرتبط با اين مجموعه نيز در دست اقدام است.

معاون توسعه محصولات جديد ايران خودرو اضافه كرد: در حال حاضر گيربکس دنا دستي است، اما ايران خودرو براي تجهيز اين محصول به گيربکس اتوماتيک برنامه دارد. سيستم ترمز ديسکي است و با اين محصول، سيستم جديد کنترل پايداري خودرو  اي. اس. پي به مشتري معرفي خواهد شد.

مصلح زمان توليد انبوه دنا را اوايل سال آينده ذكر كرد و گفت: بيشترين سرمايه گذاري دنا بر روي تريم داخل آن انجام شده است

معاون توسعه محصولات جديد ايران خودرو، تيراژ و اتوماسيون بالا، دخالت كمتر نيروي انساني در توليد و صرفه‌جويي ارزي قابل توجه را از جمله ويژگي هاي دنا عنوان كرد و گفت: قالب هاي خطوط توليد بدنه دنا با 11 ميليون دلار صرفه جويي ارزي، توسط شركت قالب هاي صنعتي ايران خودرو توليد و به اين ترتيب دانش بومي سازي قالب هاي بزرگ بدنه در ايران ايجاد شده كه به ايران خودرو امکان مي دهد تا بدون نياز به کارشناسان خارجي قالب هاي بدنه و ساير اجزاي خودرو هاي جديد را طراحي و توليد کند.

وي انجام تمامي فعاليت هاي فوق در داخل کشور از ويژگي هاي منحصر به فرد پروژه دنا دانست و گفت: اين امر صرفه جويي ارزي قابل توجهي را براي گروه صنعتي در پي داشته است.

وي يك بار ديگر تاكيد كرد: در كشورهاي خارجي، پروژه هاي با فناوري جديد، با مشاركت دولت ها به اجرا در مي آيد كه سرمايه گذاري مستقيم، معافيت هاي مالياتي و تعرفه هاي گمركي به ويژه در پروژه هايي كه به مصرف سوخت، آلودگي و ايمني مربوط مي شود، از آن جمله است.


درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات:
   
  به گزارش خبر خودرو، نایب رئیس سندیکای تولیدکنندگان موتور سیکلت ایران رکود اقتصادی را مشکل اصلی صنعت موتورسیکلت کشور اعلام کرد و گفت : در شرایطی که توان مالی اقشار متوسط و ضعیف جامعه که عمده خریداران و استفاده کنندگان از موتورسیکلت هستند کاهش یافته تبعا قدرت خرید برای موتورسیکلت نیز وجود نخواهد داشت.

  به گزارش خبر خودرو ، مشاور انجمن قطعه سازان با اشاره به اینکه امروز صنعت قطعه سازی ایران از کمبود دانش فنی و تجهیزات پیشرفته تولیدی رنج می برد ، اظهار داشت : این آمد و رفت شرکتهای خارجی را در شرایط کنونی به فال نیک گرفته و امیدواریم که با آغاز همکاری ها تحولات چشم گیری را در همه بخش های صنعتی به خصوص صنعت خودرو و قطعه سازی شاهد باشیم.

  به گزارش خبرخودرو ، حسن روحانی رئیس‌جمهور در احکام جداگانه‌ای و به پیشنهاد معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و وزیران امور اقتصادی و دارایی ، دادگستری و صنعت ، معدن و تجارت، هشت عضو شورای رقابت را منصوب کرد.

  به گزارش خبرخودرو، معاون شهردار تهران از اتمام بازنگري طرح جامع حمل و نقل و ترافيك پايتخت و ارسال آن به شوراي اسلامي شهر تهران خبر داد و گفت: در حال حاضر كميسيون‌ هاي مربوطه در شوراي شهر در حال بررسي اين طرح هستند تا پس از تكميل، نسبت به مطرح نمودن آن در صحن شورا اقدام نمايند.

  به گزارش خبرخودرو ، شراگه رئیس اتاق بازرگانی ایالت نیدر زاکس آلمان گفت: خودروسازان ایرانی اعلام انادگی کردند برای نوسازی صنایع خود و همچنین تامین قطعات خودرو با شرکت ما گفتگو کنند.

  به گزارش خبرخودرو، پنجمین مسابقات موتورسواری سرعت با عنوان «آرامش در خیابان، هیجان در پیست» به مناسبت هفته نیروی انتظامی در پیست موتورسواری و اتومبیلرانی مجموعه آزادی درحال برگزاری است.

  به گزارش خبر خودرو، رئیس سازمان تجارت خارجی ژاپن (جترو) گفت : به دنبال شرکای ایرانی برای تولید خودرو و قطعات خودرو در ایران هستیم.

  به گزارش خبرخودرو ، مدیرکل محیط زیست استان تهران گفت: مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک فقط برای خودروهای دوستدار محیط زیست که آلایندگی کمی دارند صادر می شود.

  گروه بین الملل: احیای وضعیت بازار خودروی ایالات متحده آن چنان درمسیر رو به رشدی قرار گرفته که پس از مدت ها آمار فروش ماه سپتامبر سه خودروساز بزرگ دیترویتی به رشدی دو رقمی و بی سابقه در بیش از یک دهه اخیر رسید.

  گروه بین الملل: نسخه آزمایشی هوندا NSX که در آستانه ورود به خط تولید می باشد بار دیگر در مسیر نوربورگرینگ مشاهد شد.

  گروه بین الملل: اولین تیزرهای تصویری خودروی دردست رونمایی ب ام و M2 کوپه توسط شرکت تولید کننده اش رونمایی شد.

  به گزارش خبرخودرو، میانگین مصرف روزانه بنزین کشور در هفته منتهی به دهم مهرماه با هشت میلیون لیتر کاهش نسبت به هفته قبل، به بیش از ٧٠ میلیون لیتر رسید.

  گروه بین الملل: مینی کلابمن کاملا جدید با سطح جدیدی از کاربرد، تجهیزات و ویژگی های لوکس ماه آینده در بازار استرالیا بهفروش خواهد رسید.

  گروه بین الملل: مدیر عامل و مدیر اجرایی رنوی هند، SumitSawhney اظهار داشت این خودروساز به طور جدی در صدد است تا رنو Kwid را به آمریکای لاتین و آفریقا نیزصادر کند.

  گروه بین الملل: گوگل اعلام کرده که در پی همکاری با تامین کنندگان برای تولید خودروی خودران خود است.

  به گزارش خبرخودرو، رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این که خودروهای هیبریدی و برقی و موتورسیکلت های برقی در شرایطی که آلودگی هوا در تهران و دیگر شهرهای بزرگ کشور بسیار بالاست، می توانند در کاهش این آلودگی بسیار مؤثر باشند، گفت...

  به گزارش خبر خودرو، استفاده از گازطبیعی فشرده(سی ان جی)در منطقه تربیت حیدریه منجر به کاهش مصرف ٣٢ میلیون و ٥٠٠ هزار لیتر بنزین در ٦ ماهه نخست امسال شده است.

  گروه بین الملل: تعداد خودروهای تحت تاثیر رسوایی کیسه هوای تاکاتا به 59522 دستگاه رسید چرا که میتسوبیشی موتورز استرالیا نیز مدل های قدیمی تر لنسر و لنسر Evolutionرا در هفته جاری فراخوان کرده است.

  گروه بین الملل: بی ام و با لکسوس همکاری می کند تا ابرخودرویی را بسازند که با آئودی R8 رقابت می کند.

  گروه بین الملل: گزارشات جدید حاکی از آن است که تاتا موتورز، ستاره فوتبال آرژانتینی، لیونل مسی را به عنوان سفیر برند هاچ بک جدید خود منصوب خواهد کرد که با کد تاتا کایت شناخته می شود.