سایپایدک در صادرات قطعات یدکی همچنان پیشتاز است      تاثیر صادرات در بهبود تراز تجاری کشور : لزوم ایجاد زیر ساخت های صادراتی برای توسعه صادرات خودرو       نمای بازار خودرویی ها در بورس + جدول      بازار بی رمق فروش لاستیک و روغن: رکود خودروسازان ، بازار فروش لاستیک و روغن را متاثر کرد      به مناسب روز جهانی استاندارد: هشدار سایپا یدک نسبت به سرویس خودرو در مراکز غیر مجاز       صادرات شرط پویایی و ماندگاری صنعت خودرو است      لزوم سرمایه گذاری ثابت ارزی و ریالی در صنعت قطعه سازی کشور       شرایط فروش مرحله دوم ساندرو استپ وی در سال جاری اعلام شد      رئيس هئيت عامل ايدرو و قائم مقام آفریقا و خاورمیانه پژو سیتروئن بررسي کردند: نحوه همکاري و ميزان پيشرفت قراردادهاي خودرويي       نگرش جدید در توسعه بازارهای صادراتی ایران خودرو    
صفحه نخست گالری درباره ما تماس با ما آرشيو L90 قيمت روز خودرو صنعت پيوندها
 

دوشنبه، 1 آبان 1396  -   4:13:18 AM

 

 

 
500 میلیارد تومان اوراق مرابحه سایپا در بورس تهران منتشر شد
چهارشنبه، 26 آبان 1395
ساعت: 13:08
Wednesday, November 16, 2016
كد خبر: 448932

 به گزارش خبر خودرو ، در مراسمی با حضور مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا و مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران ، بزرگترین انتشار اوراق صکوک مرابحه توسط بخش خصوصی در کشور آغاز و شرکت سایپا 500 میلیارد تومان اوراق مرابحه را با نرخ 18 درصد در بازار سهام پذیره نویسی و منتشر کرد.

به گزارش خبرنگار خبر خودرو ، مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا در مراسم آغاز انتشار اوراق مرابحه شرکت سایپا اظهار داشت :  انتشار اوراق مرابحه سایپا فرصت خوبی برای صنعت کشور است که به جای وابستگی به نظام پولی در کشور، از شرایط  ایجاد شده در بازار سرمایه گذاری استفاده نماییم.

دکتر جمالی افزود : خوشبختانه شرکت سایپا به دلیل توان بالای فنی و اقتصادی که در اختیار دارد توانست از این فرصت به عنوان اولین شرکت استفاده نماید.

وی گفت : امید است دانش فنی و طراحی که  توسط سایپا برای انتشار اوراق صورت گرفت به کلیه صنایع کشور کمک نماید. البته شرکت سایپا تلاش می کند تا از روش های مدرن دیگری که در بازار سرمایه و  به صورت قانونی وجود دارد بهترین استفاده و بهره را ببرد.

رشد 40 درصدی تولید در گروه سایپا

وی اظهار داشت : شرکت سایپا طی سال گذشته توانست با استفاده از فرصت هایی که در بازار سرمایه و بازارهای پولی و حمایت هایی که توسط دولت صورت گرفت بیش از 30 تا 40 درصد افزایش تولید را امروز محقق نماید.

وی با اشاره به اینکه در گروه سایپا در حوزه توسعه محصول اقدامات خوبی صورت گرفته است ، تصریح کرد : اطمینان دارم که انتشار اوراق مرابحه  و استفاده از بازار سرمایه می تواند فرصت های  بسیار ذی قیمت و بهتری را برای صنعت کشور ایجاد کند .

مدیر عامل سایپا  اظهار داشت : امروز بخش خصوصی می تواند از این حرکت سایپا بهترین استفاده را نماید البته هر کشور و صنعتی تلاش دارد که نقدینگی های کوچک مردم را در صنعت فعال کنداز این رو  کاری که امروز در سایپا  انجام شد نقدینگی های خرد را مستقیما به صنعت و تولید تزریق خواهد کرد.

جمالی در خصوص موارد مصرف این اوراق گفت : این اوراق برای تامین زنجیره  تولید و تامین شرکتهای سابلایر که توسط دو شرکت مگاموتور و سازه گستر در حال تامین استفاده می شود.  قطعا این اوراق می تواند برای تامین کنندگان شرکت به نوعی پشتیبانی باشد .

رکورد تولید برای اولین بار در طول فعالیت سایپا شکسته شد

وی در ادامه از شکست رکورد تولید گروه سایپا در طول سالهای فعالیت این شرکت خبر داد و گفت : خوشبختانه روز گذشته بالاترین رقم تولید در طول فعالیت گروه سایپا محقق شد و شرکت سایپا توانست رقم  تولید 2483 دستگاه خودرو را در روز گذشته بشکند این بالاترین رقم تولید در طول فعالیت سایپاست.

وی در خصوص وضعیت فروش در سایپا گفت : تا پایان بهمن ماه پیش فروش شرکتها انجام شده و هیچ محصولی در سایپا  وجود ندارد که با رکود روبرو باشد حتی تحویل برخی از پیش فروش های شرکت نیز به سال آینده موکول شده است.

وی در ادامه در ارتباط با  تامین نقدینگی جهت پرداخت مطالبات به قطعه سازان  گفت :  این  مبلغ 500 میلیارد تومان برای تامین سابلایرها  طراحی شده است .

قرارداد سایپا با سیتروئن نهایی شد

وی همچنین در خصوص قرارداد سایپا و شرکت سیتروئن گفت : این قرارداد نهایی شده است و امروز مجوز سازمان سرمایه گذاری فنی و اقتصادی منتشر خواهد شد این برای اولین بار در صنعت کشور است که یک شرکت خارجی مستقیما 50 درصد از سهم یک شرکت تولیدی را در ایران خریداری می کند .

وی افزود : در حال حاضر کلیه اقدامات انجام شده و قراردادها تنظیم شده است به محض اینکه مجوز سازمان منتشر شود نقل و انتقال مالی و سهام انجام خواهد شد.

سایپا شریک قدیمی کیا ست/ مذاکره با کیا ادامه دارد

وی در ادامه در خصوص مذاکرات سایپا با کیا و نیسان تصریح کرد : سایپا شریک قدیمی کیا موتورز است و در حال حاضر محصول مشترک  سراتو به عنوان محصول مشترک با کیا در سایپا در حال تولید است مذاکرات خوبی در حال انجام است .

وی همچنین در ارتباط با همکاری با رنو گفت : هم اکنون همکاری با رنو در غالب شرکت مشترک رنو پارس در حال انجام است  که 49 درصد سهام این شرکت متعلق به سایپا و 51 درصد از سهام این شرکت متعلق به رنو است.

وی افزود : امسال افزایش تولید محصولات رنو را در شرکت سایپا داشتیم امیدواریم که توسعه محصول با رنو را همچنان داشته باشیم.

ادامه مذاکره سایپا با نیسان

 وی همچنین در خصوص همکاری با نیسان گفت : پارس خودرو نماینده انحصاری نیسان در ایران بوده  و مذاکره با نیسان در حال انجام و تاکنون قطعی نشده است.

 


درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: