لکسوس با خودرویی ویژه از مشتری وفادارش تشکر کرد       ادعای عجیب مدیر تسلا!        ایجاد رانت در جریان نوسازی کامیون های فرسوده : متقاضیانی که در جریان نوسازی ها ، کامیون های آنها توقیف می شود      به مناسبت اعیاد فرخنده ماه شعبان : ارائه تخفیف 20 درصدی برای طرح سرویس فوری در محل (اتوكليك) توسط ایساکو      وضعیت خودروسازان زیر ذره بین مجلس نشینان : ارائه گزارشی جامع از وضعیت خودروسازی در کشور       طراحی ذهنی از سوزوکی ایگنیس اسپرت منتشر شد       فروش بنزین ایرانی با قیمت ۴ هزار تومان در ترکیه      مزایای فعالیت تاکسی های آنلاین شهرداری (کارپینو)      اعلام جزئیات نسخه جدید اولین خودروی Lynco & Co       به روزرسانی جدیدترین نسل مزدا MX – 5     
صفحه نخست گالری درباره ما تماس با ما آرشيو L90 قيمت روز خودرو صنعت پيوندها
 

شنبه، 9 ارديبهشت 1396  -   10:09:52 PM

 

 

 
ورود شورای نگهبان در تبلیغات کاندیداها
پنجشنبه، 31 فروردين 1396
ساعت: 22:59
Thursday, April 20, 2017
كد خبر: 469264

  تسنیم: عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفتگویی با اشاره به جلسه امروز این شورا برای نهایی شدن اسامی کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و بررسی صلاحیت‌ها گفت: امروز ما جلسه نهایی در ارتباط با بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری را داشتیم و خوشبختانه با جلسات متعددی که در طول 5 روز گذشته داشتیم، امروز به جمع‌بندی نهایی رسیدیم و الان دوستان ما مشغول انجام مقدمات اداری هستند و امیدواریم که تا ساعتی دیگر با جمع‌بندی اداری، نتایج و اسامی را به دوستان‌مان در وزارت کشور ارسال کنیم.


وی افزود: وزارت کشور نیز طبق قانون ظرف 2 روز می‌تواند اسامی را منتشر کند و بعد از آن وارد مرحله تبلیغات انتخابات خواهیم شد.

کدخدایی در پاسخ به سوالی درباره این که اسامی نهایی کاندیداهای ریاست جمهوری چه زمانی اعلام می‌شود، تصریح کرد: طبق قانون ما باید اسامی و نتیجه نهایی را پس از بررسی صلاحیت‌ها به وزارت کشور ارسال کنیم و وزارت کشور هم ظرف دو روز می‌تواند اسامی را منتشر کند.

سخنگوی شورای نگهبان همچنین انتشار اسامی نهایی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری را طبق قانون بر عهده وزارت کشور دانست تاکید کرد: ان‌شاءالله این کار انجام خواهد شد.
وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا شما تعداد و اسامی کاندیداهای نهایی انتخابات ریاست جمهوری که در فضای مجازی منتشر شده است را تایید می‌کنید، گفت: اخباری که منتشر می‌شود بدون این که ارتباطی با شورای نگهبان داشته باشد، هیچ کدام صحیح نیست و خواهش ما هم این است که دوستان از انتشار این اخبار خودداری کنند، هرجا که لازم باشد، بنده در خدمت مردم هستم و از طرق رسمی اطلاعات دقیق خدمت مردم عزیز اعلام خواهد شد.

کدخدایی در پاسخ به این سوال که آیا فرصت 5 روزه برای شورای نگهبان در جهت بررسی صلاحیت 1636 داوطلب انتخابات ریاست جمهوری کافی بود، افزود: سال‌هاست که شورای نگهبان تلاش می کند که قانون اصلاح شود، زمانی که در نظر گرفته شده با توجه به تعداد ثبت‌نام کنندگان کافی نیست، اما اعضا و کارشناسان شورای نگهبان در این مدت تلاش کردند که بتوانند نتیجه را اعلام کنند که به لطف خدا به نتیجه رسیدیم.

سخنگوی شورای نگهبان همچنین براز امیدواری کرد در قانون جامع انتخابات رعایت فرصت بررسی صلاحیت داوطلبان برای شورای نگهبان مد نظر قرار گیرد.

وی در پاسخ به این سوال که اگر ستادهای انتخاباتی کاندیداها در زمان تبلیغات خارج از روند قانونی اقدامی انجام دهند و یا احیاناً توهین و یا تخریبی داشته باشند شورای نگهبان می‌تواند به آن ورود کند، گفت: در حین تبلیغات اگر تخلفی صورت گیرد رسیدگی به بخشی از آن به قوه قضائیه و نیروی انتظامی است و بخشی از آن هم اگر تبلیغات موثر در سرنوشت انتخابات باشد، شورای نگهبان براساس اصل 99 قانون اساسی می‌تواند به آن رسیدگی صلاحیتی داشته باشد.

کدخدایی خاطر نشان کرد: در انتخابات ریاست جمهوری به دلیل این که اصل، احراز شرایط مد نظر است و سایر موارد مورد بحث واقع نمی‌شود، قانون پیش بینی خاصی را برای اعتراض به نتایج بررسی صلاحیت‌ها نداشته است، اما نکته‌ای که وجود دارد این است که داوطلبان می‌توانند اگر مدارکی داشته باشند به شورای ارسال کنند که شورای نگهبان نیز آنها را مد نظر قرار می‌دهد.

درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات: