همایش عاملیت‌های فروش قطعات سایپایدک برگزار شد      خودرویی ها در بازار بورس و سرمایه + جدول      فعالیت ۶ هزار و ۲۵۰ اتوبوس در سطح شهر      نقش خصوصی سازی بر ارتقای سطح کیفی و استاندارد خودروهای داخلی      تولید زامیاد از مرز 8000 دستگاه گذشت      تمایز ایساکو در خدمات پس از فروش      روزهای سردتری در انتظار بازار خودرو است      بزرگترین تامین مالی خودرویی‌ها با اوراق صکوک در بازار سرمایه      فروش پورشه‌های متروکه ممنوع شد      اطلاعات تکمیلی از آکورا MDX مدل 2018 منتشر شد    
صفحه نخست گالری درباره ما تماس با ما آرشيو L90 قيمت روز خودرو صنعت پيوندها
 

يکشنبه، 2 مهر 1396  -   6:33:26 AM

 

 

 
نقدی بر تجویز دستورات فرمایشی دولت ها در صنعت خودرو :
مطالبات 400 میلیارد تومانی خودروسازان از محل خروج خودروهای فرسوده
يکشنبه، 29 مرداد 1396
ساعت: 09:40
Sunday, August 20, 2017
كد خبر: 493837

به گزارش خبر خودرو، دبیر انجمن خودروسازان ایران معتقد است قطعه سازان برای دستیابی به شروط مورد نظر در قراردادهای جدید از توان کافی برخوردار نیستند بنابراین برای حضور در چرخه تولید محصولات جدید خودرویی باید سرمایه گذاری جدیدی برای نوسازی و به روزرسانی خطوط تولید و ماشین آلات نمایند.

احمد نعمت بخش در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو اظهار داشت : در شرایطی که بخش زیادی از ماشین آلات قطعه سازان فرسوده گردیده هر گونه حضور و همکاری موفق قطعه سازان در قراردادهای خودرویی مستلزم اختصاص 3 میلیارد یورو تسهیلات ارزی و 10 هزار میلیارد تومان تسهیلات ریالی جهت نوسازی ماشن آلات به واحدهای قطعه سازی است تا قطعه سازان بر اساس قراردادها منعقد شده در حوزه خودروسازی بتوانند به سهم تعیین شده در داخلی سازی محصولات جدید دست یابند.

وی همچنین به اهداف وزیر پیشنهادی وزارت صنعت و معدن در حوزه تولید و صنعت پرداخت و تاکید کرد : اینکه دکتر شریعتمداری در اهداف خود ، توسعه سرمایه گذاری داخلی و خارجی ،توسعه فن اوری نوین و تحقیق و توسعه و ارتقاء بهره وری عوامل تولید را مطرح می کنند مسلما دستیابی به این اهداف در راستای نوسازی ماشین آلات تولید به خصوص قطعه سازی محقق خواهد شد چرا که با وجود ماشین آلات فرسوده و مصرف انرژی بالا نمی تواند به بهره وری و کاهش هزینه های تولید دست یافت.

وی گفت : امروز برای توسعه صنعت خودرو و قطعه سازی باید 3 میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی جهت تسهیلات ارزی و 10 هزار میلیارد از محل تسهیلات بانک ها به این صنایع اختصاص یابد  البته در این راستا لازم است تا سرمایه بانک ها نیز افزایش یابد تا امکان نوسازی در این بخش ها فراهم شود .

وی با اشاره به اهمیت صنعت خودرو به عنوان یکی از از صنایع پیشتاز و محرک بیش از 60 تا 70 صنعت در کشور ، تصریح کرد : باید تسهیلات ویژه ای برای نوسازی صنعت قطعه سازی اختصاص یابد تا بر اساس قراردادهای جدید ، 40 درصد داخلی سازی اولیه خودروها محقق شود و کیفیت قطعات تولیدی به نحوی باشد که امکان صادرات برای شرکای خارجی فراهم گردد.

وی با اشاره به لزوم ارتقاء تکنولوژی تولید در صنعت قطعه سازی  در جریان همکاری های اخیر،گفت : قطعا پژو ، رنو ، فولکس به جهت حفظ اعتبار برند خود حاضر به استفاده از هر قطعه ای در محصولات خود نخواهند بود.

دبیر انجمن خودروسازان ایران در ادامه با اشاره به میزان مطالبات قطعه سازان از خودروسازان گفت : یکی از دلایل تاخیر صورت گرفته در پرداخت به موقع مطالبات قطعه سازان به جهت مشکل نقدینگی خودروسازان و عدم پرداخت مطالبات آنها از محل ار گان های دولتی از جمله خروج فرسوده ها از سوی دولت است چنانچه به عنوان مثال امروز ایران خودرو حدود 400 میلیارد تومان بابت خروج خودروهای فرسوده از دولت طلب دارد.

نعمت بخش افزود : در طرح اسقاط خودروها و خروج فرسوده ها شرکتهای خودروساز متعهد گردید به ازای خروج هر خودرو یک و نیم میلیون تومان به متقاضیان نوسازی تخفیف دهند که البته قرار بود که گمرک ایران معادل همین رقم را حقوق گمرکی دریافت نکند که امروز این رقم به 400 میلیارد تومان رسیده است.

وی تصریح کرد : در همه جای دنیا دولت ها زمانی که تصمیماتی را اتخاذ می کنند که هزینه هایی را به شرکتها وارد می کند ملزم به جبران هزینه ها می شوند به عنوان مثال ایجاد دستوری سایت های خودروسازی در برخی از کشورها و شهرهای داخلی و سرمایه گذاری در این حوزه ها همگی هزینه هایی که موجب افزایش مشکلات نقدینگی در شرکتهای خودروساز شده که باید از سوی دولت جبران شود.

وی گفت : با توجه به اینکه ایجاد این سایت ها از سوی دولت به شرکتها تکلیف شده لازم است دولت نیز هزینه های وارده را جبران نماید از این رو انتظار می رود وزیر جدید صنعت و معدن با طرح این موضوع در هیات دولت ، نسبت به پرداخت ضرر و زیان شرکتها از سوی دولت اقدام نماید.

وی  با انتقاد از تجویز برخی دستورات فرمایشی به صنعت خودرو اظهار داشت :  یکی از دلایل تاخیر در پرداخت مطالبات قطعه سازان خورده فرمایشاتی است که از سوی دولتها به صنعت خودرو تحمیل گردیده و مشکلات نقدینگی را برای شرکتها ایجاد می کند.

وی با تاکید به لزوم همراهی خودروساز و قطعه ساز برای حرکت در مسیر تولید و فروش خودرو رقابتی در صنعت خودرو ( فروش اقساطی) خاطر نشان کرد : امروز قطعه سازان باید خود را با جریانی که  خودروسازان در پیش گرفتند همراه نمایند چرا که با طرح پیش فروشی که خودروسازان برای رشد فروش و حمایت از متقاضیان خرید اعلام کردند قطعا لازم است در این جریان قطعه سازان نیز خودروسازان را همراهی نمایند .

 

 


درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات:
   
  به گزارش خبرخودرو ، در حالی آمارها نشان از افزایش رضایت مشتریان از خدمات پس از فروش ایساکو دارد که خودروسازان معتبر جهانی بحث خدمات پس از فروش را پیشبرنده اصلی بازار خودروی هر کشوری می‌د‌انند. از آنجا که حوزه خدمات پس از فروش می‌تواند باعث متمایل شدن تقاضاهای بسیاری از برندها به برند دیگر شود بنابراین ...

  به گزارش خبر خودرو، در حالی که هرساله با نزدیک شدن به روزهای پایانی شهریورماه و آخرین دور سفرهای تابستانی بازار خودرو رونق می‌گرفت اما بررسی بازار خودرو حاکی از آن است که امسال بر خلاف سالهای گذشته جریان رکود و افت تقاضا در آخرین روزهای تعطیلات تابستان نیز همچنان ادامه داشت چنانچه با تداوم این جریان پیش بینی می شود با آغاز فصل پاییز روزهای سرد و سخت تری را در بازار خودرو شاهد باشیم.

  به گزارش خبر خودرو ، رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه و موتورسیکلت تهران می گوید : به دنبال افزایش کاربراتوری ها در سال گذشته دولت مهلتی را به منظور شماره گذاری این موتورها در اختیار تولیدکنندگان قرار داد چنانچه این جریان موجب افزایش تولید و شماره گذاری کاربراتوری ها گردید.

  به گزارش خبرخودرو، همایش آشنایی عاملیت‌های فروش قطعات یدکی شرکت سایپایدک با قطعات شرکت اوکپ (OCAP) با حضور مدیران ارشد دو شرکت برگزار شد.

  به گزارش خبر خودرو ، شاخص کل بورس و اوراق بهادار در روز جاری برابر با 85798.4 بوده است که ارزش معاملات مجموع سهام ها برابر با 4 میلیون 34 هزار و 517 ریال بود.طی روز جاری در این بازار 104 هزار و 214 معامله و حجم معاملات یک هزار و 736 میلیون سهم بوده است.

  به گزارش خبرخودرو، شرکت زامیاد طی دو ماه اخیر ضمن جبران بخش زیادی از برنامه معوق تولید، توانست تولید روزانه خود را به صورت صد در صدی محقق نماید.

  گروه بین الملل: شرکت زیمنس قصد دارد یک لاین ویژه عبور کامیون های الکتریکی در اتوبان A5 آلمان بسازد.

  به گزارش خبرخودرو ، مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران از راه اندازی ۳ خط سرویس مدرسه در منطقه ۴ خبر داد.

  به گزارش خبرخودرو، سیروس شجاعی برجویی معاون مالی و اقتصادی گروه سایپا در گفت و گویی با اشاره به وضعیت تولید، فروش و سود شرکت گفت: برآورد می‌شود که بازار اقبال خوبی را نسبت به سهام سایپا نشان دهد و روزهای خوبی را برای سهام پیش بینی می کنیم.

  به گزارش خبرخودرو ، مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: آزادسازی واردات خودروهای لوکس با حجم موتور بیش از 2500 سی سی و حتی برنامه ریزی برای این موضوع را به شدت تکذیب می کنیم.

  به گزارش خبرخودرو، شهردار تهران با اشاره به شناور شدن ساعات کار از سوی دولت و تاثیر آن بر ترافیک مهرماه 96 گفت: کاهش 10درصدی ترافیک مسیرهای غرب به شرق تهران نشان می دهد این اقدام تصمیم درست و تاثیرگذاری بوده است.

  گروه بین الملل: گفته می شود کیا روی نسخه ای V8 از سدان عملکرد بالای استینگر کار می کند که برای آمریکای شمالی در نظر گرفته شده است.

  گروه بین الملل: میتسوبیشی نام نمادین Evo را برای یک کراس اوور برقی احیا می کند که در نمایشگاه خودروی توکیو امسال رونمایی خواهد شد.

  گروه بین الملل: مرسدس AMG A45 جدید بار دیگر در حال تست دیده شده است.

  به گزارش خبرخودرو، گروه صنعتی ایران خودرو، اقدام برخی از شبکه‌های تلویزیونی ماهواره اي را در تبلیغ برخی از محصولات خود، اقدامی خودسرانه و فاقد وجاهت قانونی دانست.

  گروه بین الملل: به نظر می رسد بی ام و M4 رقیبی جدی تر پیدا خواهد کرد.

  گروه بین الملل: رنو داستر یکی از محبوب ترین شاسی بلندها در بازار هند بوده اما به تدریج قدیمی می شود و داستر جدید نیز در راه است.

  گروه بین الملل: در کابین آئودی Q8 جدید دکمه های زیادی به چشم نمی خورد.

  به گزارش خبرخودرو ، رئیس پلیس راهور استان، نحوه رسیدگی به فرآیند شکایت در زمینه خلافی خودرو را تشریح کرد.

  گروه بین الملل: شرکت نیسان اعلام کرده که قیمت مدل 2018 ورسا نوت از 15480 دلار آغاز خواهد شد.