همایش عاملیت‌های فروش قطعات سایپایدک برگزار شد      خودرویی ها در بازار بورس و سرمایه + جدول      فعالیت ۶ هزار و ۲۵۰ اتوبوس در سطح شهر      نقش خصوصی سازی بر ارتقای سطح کیفی و استاندارد خودروهای داخلی      تولید زامیاد از مرز 8000 دستگاه گذشت      تمایز ایساکو در خدمات پس از فروش      روزهای سردتری در انتظار بازار خودرو است      بزرگترین تامین مالی خودرویی‌ها با اوراق صکوک در بازار سرمایه      فروش پورشه‌های متروکه ممنوع شد      اطلاعات تکمیلی از آکورا MDX مدل 2018 منتشر شد    
صفحه نخست گالری درباره ما تماس با ما آرشيو L90 قيمت روز خودرو صنعت پيوندها
 

يکشنبه، 2 مهر 1396  -   6:35:00 AM

 

 

 
خودروسازان داخلی راه بهتری برای عبور از گردنه مصوبه اسقاط خودروها دارند
سه شنبه، 31 مرداد 1396
ساعت: 12:08
Tuesday, August 22, 2017
كد خبر: 494128

به گزارش خبرخودرو ، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت کشور با توجه به درخواست وزیر صنعت و معدن مبنی بر لغو مصوبه اسقاط خودروها توسط خودروسازان داخلی ، گفت : در صورت موافقت با این درخواست طبعا مراکز اسقاط از بخشی از اسقاطی که در این مصوبه ذکر شده محروم خواهند شد.

مصطفی جودی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو اظهار داشت : البته این مصوبه به نحو دیگری در دولت دهم وجود داشت و در دولت یازدهم نیز اجرایی نگردید اما پس از اعلام مصوبه جدید دولت در خصوص اسقاط خودروهای فرسوده و اینکه خودروسازان داخلی به ازای تولید خودروهایی با مصرف سوخت بیش از 8 لیتر در 100 کیلومتر باید یک خودرو فرسوده را اسقاط نمایند ، برآورد می گردید که اجرای این مصوبه در مجموع 150 هزار گواهی اسقاط را در برگیرد.

وی گفت : البته موافقت با این درخواست بستگی به سیاست های کلان دولت در بخش های دیگر بدنه دولت ، محیط زیست ، ستاد مدیریت و حمل و نقل ، وزارت نفت دارد که در تعاملات و مباحث ، منافع کلان کشور را در چه چیزی خواهند دید.

وی با اشاره به اینکه طرح چنین درخواستی از مسائل قدیمی است که وزیر صنعت و معدن دولت قبل نیز پی گیر آن بوده ،افزود : از مفاد این نامه چنین برمی اید که در دولت یازدهم نیز وزیر صنعت و معدن وقت با این طرح نظر مساعدی نداشته و به دنبال عدم تصویب چنین مصوبه ای بوده اما به نتیجه ای در این زمینه نرسیده است.

وی گفت : باید بخش های مختلف دولت در قالب وزارتخانه های مرتبط و بر اساس نگاههای مختلفی که وجود دارد این درخواست را که نظر و استدلال وزارت صنعت و معدن در حمایت از تولید داخل ، بازار خودرو و عدم افزایش قیمت خودرو است را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند .

وی خاطر نشان کرد : در ارائه این درخواست مسلما دیگر دستگاههای اجرایی مانند سازمان حفاظت محیط زیست ، وزارت نفت ، ستاد مدیریت و حمل و نقل و سوخت طبعا مصالح آن حوزه مسئولیتی خود را در نظر خواهند گرفت بنابراین باید دید پاسخ کارشناسانه بخش های دیگر دولت و وزارتخانه ها به این پیشنهاد دکتر شریعتمداری چه خواهد بود و استدلال سایر دستگاهها در برابر استدلال وزیر صنعت و معدن چیست.

وی گفت : این مصوبه شامل خودروهایی می شود که مصرف سوخت آنها بالای 8 و نیم لیتر است از این رو انتظار می رود در این زمینه وزارت صنعت و معدن کمک نماید تا خودروسازان داخلی با اصلاح در سیستم سوخت رسانی و ارتقاء استاندارد ها ،مصرف سوخت خودروهای تولیدی را کاهش دهند.

وی افزود : در صورتی که خودروسازان همت نموده و سیاست کلان دولت را که مدیریت و کاهش مصرف سوخت و کاهش آلایندگی است را اعمال نمایند طبعا نیازی به اجرای چنین مصوبه ای نخواهد بود.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت کشور گفت : هر چند در صورت اجرای این مصوبه در سال آینده ، معادل 150 هزار گواهی اسقاط صادر می شود که مسلما رقم قابل توجهی خواهد بود.

جودی افزود : البته این مصوبه دو بخش دارد و بخش دیگر آن افزایش معادل خودروهای وارداتی است که نیاز به گواهی اسقاط را به دو برابر افزایش خواهد داد.

وی گفت : به عنوان رئیس انجمن مراکز اسقاط و بازیافت کشور از آن بخش از نظرات کارشناسی دفاع می کنیم که خودرو بیشتری اسقاط و از رده خارج گردیده و در مسیر اهداف کلان دولت ،کاهش مصرف سوخت و آلایندگی هوا باشد.

وی اظهار داشت :  هر چند به نظر می رسد خودروساز داخلی راه بهتری برای عبور از این گردنه دارد و آن هم ارتقاء استانداردها و بهبود کیفیت تولید است که تا شامل این مصوبه نشود .

وی افزود : مسلما تنها راه اجرای این مصوبه و یا دور زدن آن نیست بلکه وزارت صنعت و معدن می تواند این تعداد خودرو پر مصرف را با اصلاح سیستم سوخت رسانی ، نسبت به کاهش مصرف سوخت آنها اقدام کند.

 

 

 

 

 

 

 


درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات:
   
  به گزارش خبرخودرو ، در حالی آمارها نشان از افزایش رضایت مشتریان از خدمات پس از فروش ایساکو دارد که خودروسازان معتبر جهانی بحث خدمات پس از فروش را پیشبرنده اصلی بازار خودروی هر کشوری می‌د‌انند. از آنجا که حوزه خدمات پس از فروش می‌تواند باعث متمایل شدن تقاضاهای بسیاری از برندها به برند دیگر شود بنابراین ...

  به گزارش خبر خودرو، در حالی که هرساله با نزدیک شدن به روزهای پایانی شهریورماه و آخرین دور سفرهای تابستانی بازار خودرو رونق می‌گرفت اما بررسی بازار خودرو حاکی از آن است که امسال بر خلاف سالهای گذشته جریان رکود و افت تقاضا در آخرین روزهای تعطیلات تابستان نیز همچنان ادامه داشت چنانچه با تداوم این جریان پیش بینی می شود با آغاز فصل پاییز روزهای سرد و سخت تری را در بازار خودرو شاهد باشیم.

  به گزارش خبر خودرو ، رئیس اتحادیه فروشندگان دوچرخه و موتورسیکلت تهران می گوید : به دنبال افزایش کاربراتوری ها در سال گذشته دولت مهلتی را به منظور شماره گذاری این موتورها در اختیار تولیدکنندگان قرار داد چنانچه این جریان موجب افزایش تولید و شماره گذاری کاربراتوری ها گردید.

  به گزارش خبرخودرو، همایش آشنایی عاملیت‌های فروش قطعات یدکی شرکت سایپایدک با قطعات شرکت اوکپ (OCAP) با حضور مدیران ارشد دو شرکت برگزار شد.

  به گزارش خبر خودرو ، شاخص کل بورس و اوراق بهادار در روز جاری برابر با 85798.4 بوده است که ارزش معاملات مجموع سهام ها برابر با 4 میلیون 34 هزار و 517 ریال بود.طی روز جاری در این بازار 104 هزار و 214 معامله و حجم معاملات یک هزار و 736 میلیون سهم بوده است.

  به گزارش خبرخودرو، شرکت زامیاد طی دو ماه اخیر ضمن جبران بخش زیادی از برنامه معوق تولید، توانست تولید روزانه خود را به صورت صد در صدی محقق نماید.

  گروه بین الملل: شرکت زیمنس قصد دارد یک لاین ویژه عبور کامیون های الکتریکی در اتوبان A5 آلمان بسازد.

  به گزارش خبرخودرو ، مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران از راه اندازی ۳ خط سرویس مدرسه در منطقه ۴ خبر داد.

  به گزارش خبرخودرو، سیروس شجاعی برجویی معاون مالی و اقتصادی گروه سایپا در گفت و گویی با اشاره به وضعیت تولید، فروش و سود شرکت گفت: برآورد می‌شود که بازار اقبال خوبی را نسبت به سهام سایپا نشان دهد و روزهای خوبی را برای سهام پیش بینی می کنیم.

  به گزارش خبرخودرو ، مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: آزادسازی واردات خودروهای لوکس با حجم موتور بیش از 2500 سی سی و حتی برنامه ریزی برای این موضوع را به شدت تکذیب می کنیم.

  به گزارش خبرخودرو، شهردار تهران با اشاره به شناور شدن ساعات کار از سوی دولت و تاثیر آن بر ترافیک مهرماه 96 گفت: کاهش 10درصدی ترافیک مسیرهای غرب به شرق تهران نشان می دهد این اقدام تصمیم درست و تاثیرگذاری بوده است.

  گروه بین الملل: گفته می شود کیا روی نسخه ای V8 از سدان عملکرد بالای استینگر کار می کند که برای آمریکای شمالی در نظر گرفته شده است.

  گروه بین الملل: میتسوبیشی نام نمادین Evo را برای یک کراس اوور برقی احیا می کند که در نمایشگاه خودروی توکیو امسال رونمایی خواهد شد.

  گروه بین الملل: مرسدس AMG A45 جدید بار دیگر در حال تست دیده شده است.

  به گزارش خبرخودرو، گروه صنعتی ایران خودرو، اقدام برخی از شبکه‌های تلویزیونی ماهواره اي را در تبلیغ برخی از محصولات خود، اقدامی خودسرانه و فاقد وجاهت قانونی دانست.

  گروه بین الملل: به نظر می رسد بی ام و M4 رقیبی جدی تر پیدا خواهد کرد.

  گروه بین الملل: رنو داستر یکی از محبوب ترین شاسی بلندها در بازار هند بوده اما به تدریج قدیمی می شود و داستر جدید نیز در راه است.

  گروه بین الملل: در کابین آئودی Q8 جدید دکمه های زیادی به چشم نمی خورد.

  به گزارش خبرخودرو ، رئیس پلیس راهور استان، نحوه رسیدگی به فرآیند شکایت در زمینه خلافی خودرو را تشریح کرد.

  گروه بین الملل: شرکت نیسان اعلام کرده که قیمت مدل 2018 ورسا نوت از 15480 دلار آغاز خواهد شد.