در سایپا کار محور خواهیم بود       قیمت پرفروش‌ترین خودرو‌های داخلی اعلام شد      الزامات خودروسازان برای دستیابی به استانداردهای 83 گانه       سرپرست سایپایدک خبر داد:: احداث یک واحد درمانی در روستای کوییک محل بازدید مقام معظم رهبری توسط گروه سایپا      دکتر معظمی: جهرودی برآمده از صنعت خودرو است       قیمت پرفروش‌ترین خودرو‌های داخلی اعلام شد      شاخص های اصلی دستیابی به توسعه بازارهای صادراتی در صنعت خودرو      زمان آغاز فروش اینترنتی سایپا «کوییک» اعلام شد+جزئیات و قیمت      رایزنی های انجمن اسقاط با کمیسیون صنایع مجلس : بررسی تبعات لغو مصوبه الزام خودروسازان به اسقاط بر بازار فروش خودروسازان در سال آینده      مدیرعامل جدید سایپا منصوب شد    
صفحه نخست گالری درباره ما تماس با ما آرشيو L90 قيمت روز خودرو صنعت پيوندها
 

پنجشنبه، 2 آذر 1396  -   3:37:52 AM

 

 

 
95درصد جایگاه داران طرح برندسازی را نپذیرفته اند :
شرکت های ستاره نشان حق حیات را از جایگاه داران خواهند گرفت
سه شنبه، 25 مهر 1396
ساعت: 10:08
Tuesday, October 17, 2017
كد خبر: 500691

به گزارش خبرخودرو ، رئیس انجمن جایگاه داران سوخت سراسر کشور ،طرح برندینگ را باعث ایجاد رانت در کشور عنوان کرد و افزود: شرکت های ثبت شده تحت عنوان  شرکت های ستاره نشان  کاغذی ، از کارمندان بازنشسته شرکت ملی پخش و برخی از جایگاه داران هستند که اقدام به ثبت آن کرده اند.

بیژن حاج محمدرضا در گفتگو با خبر خودرو با بیان اینکه 95 درصد از جایگاه داران اجرای طرح برندینگ یا همان شرکت های ستاره نشان را نپذیرفته اند ،افزود: انجمن جایگاه داران سوخت سراسر کشور نیز این مساله را نمی پذیرد.

وی در خصوص ارایه طرح هایی همچون واگذاری شرکت ملی پخش به انجمن جایگاه داران سوخت ، گفت: طی 3سال گذشته و پس از اعلام منحل شدن شرکت ملی فرآورده های نفتی در آینده نزدیک  ،انجمن درخواست خود را مبنی بر واگذاری شرکت پخش به این انجمن را ارایه داد که متاسفانه  هنوز پاسخی در این باره دریافت نکرده ایم و همچنان پیگیر هستیم.

وی در خصوص اینکه قرارداد یا شرکت های ستاره نشان حق حیات را از جایگاه داران خواهند گرفت ، ادامه داد: دستگاه های کارت خوان جایگاه ها هم به نام شرکت برند خواهد بود .

رئیس انجمن جایگاه داران سوخت افزود:  در تمامی دنیا شرکت های  برند ، محصول عرضه می کند و جایگاهها اقدام به فروش میکنند در حالی که دراین طرح شرکت ها در مدیریت جایگاه ها ورود کرده و تامین وسایل و کارگران واحد به عهده آنان خواهد بود و  مالک جایگاه صرفا بالفعل است که هیچگونه دخل و تصرفی در امور نخواهد داشت.

حاج محمدرضا با بیان اینکه شرکت های کاغذی حیات جایگاه ها را به دست خواهند گرفت  و کارمزد جایگاه ها را نیز دریافت می کنند، افزود: در صورتی که شرکت ستاره نشان طی چندماه مبلغ  کارمزد چند جایگاه را پرداخت نکنند به رقم میلیاردی خواهد رسید و مانند صندوق های مختلف دیگر موجود در کشور ممکن است دچار مشکل شویم.

وی با بیان اینکه با برندسازی مشکلات جایگاه داران افزایش خواهد یافت ،افزود: صاحب جایگاه که عملا سرمایه گذار و بانی است حق اظهار نظر نخواهد داشت و تنها سرمایه بالقوه وی وجود داشته اما بالفعل این سرمایه بی ارزش است چون در اختیار شرکت برند خواهد بود.

رئیس انجمن جایگاه داران سوخت ادامه داد: شرکت برند قادر به نصب وسایل جایگاه و جذب یا اخراج کارگر خواهد بود و کارمزد ماهانه جایگاه را هم دریافت می کند، لذا فقط مشکلات برای جایگاه داران خواهد ماند.

حاج محمدرضا گفت :برندینگ آن طور که پیش بینی شده است قابل اجرا نیست.

وی با بیان اینکه نفت رکن اصلی این حوزه است ،بیان داشت: مسائل هزینه ای در شرکت ملی پخش باعث انجام این طرح شده است و بدترین انتخاب، ایجاد شرکت های برند بوده است.

وی همچنین در خصوص کم بودن میزان کارمزد جایگاه ها و ادعای طرح برند مبنی بر رایزنی ها در جهت افزایش آن گفت : سالهاست اسناد و مدارک ارایه داده ایم و این مساله نیاز به برندسازی برای تایید نخواهد داشت.

وی ادامه داد: برندها دنبال سود خود هستند و نسبت به جایگاه ها دل نخواهند سوزاند و صرفا از جایگاه ها تغذیه خواهند کرد و برای جایگاه ها درآمدزایی نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه شرکت های برند، خون جایگاه ها را خواهند مکید ، تصریح کرد: در صورت عدم پرداخت کارمزد توسط شرکت های برند به جایگاه داران چه کسی پاسخگو خواهد بود و این مساله در صورتی است که جایگاه داران قراردادی با شرکت نفت هم نخواهند داشت.

 

 


درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات:
   
  به گزارش خبرخودرو ، محسن قاسم جهرودی، مدیرعامل جدید گروه خودروسازی سایپا در جلسه معارفه خود گفت: بنده کار محور هستم و حتما از مدل های استراتژی توسعه ای استفاده خواهم کرد.

  به گزارش خبرخودرو ، رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در مراسم معارفه مدیرعامل گروه سایپا گفت: در بین شرکت های خودروسازی کشور، مرکز تحقیقات سایپا، موفق تر از سایر مراکز تحقیقاتی خودروسازان کشور عمل کرده است چون که هم سرمایه گذاری مناسبی در این حوزه صورت گرفته و هم توجه مدیریتی به این بخش بیشتر بوده است.

  به گزارش خبر خودرو ، سرپرست سایپایدک ضمن اشاره به لزوم ارائه خدمات فوری و همه جانبه به زلزله دیدگان گفت: طبق دستور مدیرعامل محترم گروه سایپا یک واحد درمانی در منطقه کوییک که محل بازدید رهبر معظم انقلاب بوده است احداث می‌شود.

  به گزارش خبر خودرو ، رئیس سندیکای تولیدکنندگان موتورسیکلت معتقد است از ابتدای امسال کمتر از 30 هزار دستگاه موتورسیکلت انژکتوری تولید شده است .

  به گزارش خبر خودرو ، رئیس انجمن صنایع تولید لنت ترمز و کلاچ معتقد است در صورت اختصاص تسهیلات ارزان قیمت و کاهش قیمت تمام شده ، تولیدکنندگان داخلی در مقابل ورود لنت های مشابه خارجی مقاومت نموده و بازار بهتری را خواهند داشت.

  به گزارش خبرخودرو ، قیمت امروز ۱۰ خودرو از پرفروش‌ترین‌های تولیدات داخلی اعلام شد.

  به گزارش خبر خودرو ، به منظور بهبود وضعيت بازرسي قبل از تحويل خودرو، ارتقاي سطح رضايت مندي مشتريان، اطمينان بيشتر از بهبود كيفيت خودروهاي نهايي شده، سالن هاي جديد بازرسي قبل از تحويل و كارواش مكانيزه سالن PDI ايران خودرو با حضور مهندس يكه زارع، مديرعامل و مديران ارشد اين گروه صنعتي افتتاح و مورد بهره برداري قرار گرفت.

  به گزارش خبرخودرو ، محدودیت های ترافیکی محورهای مواصلاتی کشور طی روزهای 1 تا 4 آذر ماه اعلام شد.

  به گزارش خبرخودرو ، مدیرعامل جدید سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران از بازگشت اقتدار تاکسیرانی خبر داد و گفت: معیشت رانندگان تاکسی در این سال‌ها بسیار لطمه خورده و باید ترمیم شود.

  به گزارش خبرخودرو ، مدیرعامل شرکت سایپا سیتروئن گفت: نخستین خودرو سیتروئن کشور در کاشان ساخته شد و هفته آینده رونمایی می شود.

  گروه بین الملل : خودروی جدید پلیس پلاگین هیبریدی فورد بالاخره رسید، اگر چه نیروهای پلیس از این خودرو در تعقیب و گریزهای پر سرعت استفاده نخواهند کرد و بیشتر قرار است از آن فرماندهان پلیس، کارآگاه ها و نیروهای پلیسی که در تعقیب و گریزها شرکت نمی کنند استفاده خواهند کرد.

  گروه بین الملل : در حالی که ما می دانیم داشبورد مرسدس کلاس G مدل 2019 چه شکلی خواهد بود، این تصاویر جاسوسی که امروز در اینترنت منتشر شده جزئیات بیشتری از کابین این خودرو را آشکار می کند و اکنون می توانیم کل کنسول مرکزی، پنل درب ها و برخی از قسمت های کابین را مشاهده کنیم.

  گروه بین الملل : شرکت مرسدس بنز در حال گسترش مجموعه مدل های تجاری خود با اضافه کردن نسخه های الکتریکی ون های خود می باشد.

  به گزارش خبرخودرو ؛ معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران سیاست‌های جدید تاکسیرانی در دوره جدید را تشریح کرد و گفت: چالش اصلی تاکسیرانی در این روزها بحث رقابت با شرکت‌های هوشمند است که باید با دیدی تحول‌گرایانه از سد مشکلات رد شویم.

  گروه بین الملل : شمارش معکوس برای آغاز به کار نمایشگاه خودروی لس آنجلس شروع شده است و آئودی قصد دارد در این نمایشگاه، از A8 جدید رونمایی کند.

  گروه بین الملل : جرمی کلارکسون، مجری معروف بریتانیایی ادعا کرده هنگام آزمایش یک خودروی خودران در یکی از جاده های بریتانیا دچار حادثه ای شده که ممکن بوده سبب مرگ او شود.

  گروه بین الملل: گفته می شود بی ام و سری 8 جدید دارای نسخه ای به نام M850i M Performance نیز خواهد بود.

  به گزارش خبرخودرو ، اجرای طرح کاهش آلودگی هوا(LEZ) با ممنوعیت ورود خودروهای فاقد معاینه فنی از چهارم آذر در کلانشهر اصفهان اجرایی می شود.

  گروه بین الملل: بی ام و در ماه سپتامبر از بی ام و کانسپت X7 iPerformance رونمایی کرد.

  گروه بین الملل: به تازگی یک طراحی ذهنی دیگر از سوزوکی ارتیگا مدل 2018 منتشر شده است.