عابران پياده وارد خطوط بي‌آرتي نشوند      استقبال 10 هزار نفر از طرح دوچرخه‌سواري       استفاده غیر بهینه از منابع مالی سازمان اتوبوسرانی      آیین نامه ای برای نظارت بر عملکرد واردکنندگان خودرو      میانگین مصرف بنزین کشور به ٦٦,٥ میلیون لیتر رسید      معرفی نسخه جدید نیسان لیف       نسخه جدید خودروی کوچک پیکانتو معرفی شد      تولید اولین دستگاه از لوتوس Evora400       خبر انحلال ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت تکذیب شد      به روز رسانی فورد اکو اسپرت     
صفحه نخست گالری درباره ما تماس با ما آرشيو L90 قيمت روز خودرو صنعت پيوندها
 

سه شنبه، 16 تير 1394  -   12:27:14 AM

 

 

 
طرح هاي کاهش تصادف جاده‌اي در استان تهران
يکشنبه، 1 آذر 1388
ساعت: 11:14
Sunday, November 22, 2009
كد خبر: 90415

به گزارش خبرخودرو ، مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران گفت : بيشتر تصادف هاي جاده‌اي در استان در 30 كيلومتري شهرها رخ مي‌دهد.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، فرهاد صالحيان افزود : دسترسي نامتوازن رانندگان خودروها به خدمات جاده‌اي ، افزايش غيراصولي تاسيسات خدماتي بين راهي و در نتيجه کاهش ضريب ايمني جاده‌ها در اين فاصله از شهرها از عوامل افزايش سوانح رانندگي است.

مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران افزود :‌ عامل خستگي ، در سرعت عكس‌العمل رانندگان نسبت به عامل سوانح تاثير به سزايي دارد و رانندگان خسته ،ديرتر ترمز مي‌گيرند.

صالحيان گفت :‌ اين اداره کل کاهش خستگي در سفرهاي جاده‌اي استان تهران را در برنامه دارد ، چون به ازاي هر دو ساعت رانندگي مداوم ، يك ربع استراحت براي راننده و سرنشينان خودروها ، ضروري است.

وي با اشاره به اينکه برنامه توسعه مجتمع‌هاي خدماتي رفاهي در جاده‌هاي استان تهران براي رفاه رانندگان طراحي شده است گفت :‌ امسال مجتمع خدمات رفاهي آرمان در كيلومتر 23 آزاد راه تهران ـ ساوه، مجتمع خدمات رفاهي پزشكي در كيلومتر 22 آزاد راه تهران ـ كرج، مجتمع خدمات رفاهي جهان بهرام در كيلومتر 14 محور قديم تهران ـ قم و مجتمع خدمات رفاهي رمضاني در كيلومتر 119 محور تهران ـ فيروزكوه به بهره‌برداري رسيده است.

مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران افزود : مجتمع خدماتي ـ رفاهي رضايي و جعفري در كيلومتر 2 جاده آدران به شهريار، مجتمع خدماتي رفاهي قشقايي در محور شهر ري به ورامين و مجتمع خدماتي رفاهي اسماعيلي در كمربندي دوم تهران (تور قوزآباد) نيز تا پايان امسال به بهره‌برداري خواهد رسيد.

صالحيان گفت : پنج مجتمع خدمات رفاهي در آزاد راه تهران ـ ساوه، محور قديم كرج ـ قزوين و كمربندي آزادگان (احمدآباد مستوفي) در دست ساخت است.

وي افزود : براي پايش ضريب ايمني خودروهاي سنگين نيز به زودي دو مركز معاينه فني خودرو در نظرآباد و آپرين به بهره‌برداري مي‌رسد.

مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران با بيان اينکه اين مراكز مجهز به تمامي دستگاه‌هاي ديجيتالي براي 11 آزمايش فني خودروهاي سنگين هستند گفت :‌ البته

در ناوگان حمل و نقل عمومي برغم سهم بالا تر در جابه‌جايي بار و مسافر، فقط 15 درصد تصادف رانندگي رخ مي دهد و بقيه سوانح رانندگي مربوط به خودروهاي شخصي است.

صالحيان افزود :‌ اين اداره کل 20 دوربين پايش جاده‌اي با اعتبار 700 ميليون تومان نيز در 20 نقطه پرحادثه محورهاي ارتباطي استان نصب مي‌كند و نظارت بر رفتار رانندگان افزايش مي يابد.

وي گفت : باتوجه به اينكه 11 درصد از كشته شدگان سوانح جاده‌اي در استان تهران هنگام انتقال از صحنه تصادف تا بيمارستان فوت مي‌كنند، با استفاده از دوربين‌هاي نظارتي سرعت امدادرساني افزايش مي يابد .

مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران همچنين با اشاره به اينکه 10 درصد از مصدومان و متوفيان سوانح رانندگي افراد زير 10 سال هستند گفت :‌ ايمن‌سازي مدارس حاشيه راه ها و آموزش و ارتقاء فرهنگي دانش‌آموزان از مهمترين راهبردها براي كاهش سوانح جاده‌اي است.

صالحيان با تاکيد بر اين اينکه در كشور جاده ناامن نداريم گفت :‌ اين رانندگان و عابران هستند كه با ناديده گرفتن قوانين و مقررات براي خود مشكل مي‌سازند.

وي تصريح کرد :‌ درتمامي نقاط پرحادثه جاده‌ها، تابلوهاي كاهنده سرعت وجود دارد اما رانندگان متخلف ، توجهي نمي کنند.

مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران گفت :‌ ارزيابي عملكرد رانندگان استان تهران هنگام بروز سوانح جاده‌اي نشان مي دهد رانندگان از لحظه مشاهده عامل سانحه ، بعد از 25 صدم ثانيه تا دو و 25 صدم ثانيه ترمز مي‌كنند و سرعت خودرو را كاهش مي‌دهند.

وي افزود : هر قدر اين شاخص كاهش يابد ، سرعت عكس‌العمل رانندگان بهبود مي‌يابد و سوانح و تلفات رانندگي کاهش مي يابد.


درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات:
   
  به گزارش خبر خودرو ، رئیس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان گفت : در صورتی که وارد کننده ای نتواند خدمات گارانتی را از نمایندگی های مجاز دریافت کند قطعا این امر موجب تضییع حقوق مصرف کنندگان خواهد بود چون خودرو بدون ارائه خدمات ارزشی در دنیا ندارد.

  به گزارش خبرخودرو، رئیس انجمن قطعه سازان تبریز با بیان اینکه صنعت قطعه سازی کشور در رکود دست و پا می زند اظهار داشت: نظر به افت چشمگیر تقاضا از سوی بازار ، کارخانه های قطعه سازی به ناچار تنها با 40 تا 50 درصد از ظرفیت خود اقدام به تولید می نمایند و تیراژ تولیدات خود را به میزان قابل توجهی پایین آورده اند.

  به گزارش خبرخودرو ، معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اهداف اجرای طرح خط سفید گفت: این طرح یکی از اولویت های مدیریت شهری و پلیس راهور است که از اردیبهشت سال 93 اقدامات آن صورت گرفته و هدف از این طرح ایجاد نظم ترافیکی ، کاهش تصادفات پهلو به پهلو ، ایجاد آرامش ترافیکی و اصلاح رفتار رانندگان قانون گریز است.

  به گزارش خبرخودرو، دبیر انجمن سی ان جی کشور با اعلام آمار مصرف روزانه سی ان جی در کشور اظهار داشت: در حال حاضر متوسط مصرف روزانه گاز سی ان جی 19 میلیون متر مکعب برآورد شده است.

  به گزارش خبر خودرو، معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري از نزديك شدن خط 7 اتوبوس‌هاي تندرو به استانداردهاي مورد نظر خبر داد و گفت: به اين منظور اقداماتی از جمله جايگزين شدن اتوبوس‌هاي دو كابين به جاي اتوبوس­های تک کابین و دريافت كرايه در ايستگاه به جاي اتوبوس انجام شده كه ...

  به گزارش خبر خودرو، عضو کمیسیون محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران طی بازبینی از سازمان اتوبوسرانی تهران ، اعلام کرد: سازمان اتوبوس رانی در گذشته 17 هزار نیرو داشت که با اجرای برنامه برون سپاری این تعداد به 8700 نفر رسید.

  به گزارش خبر خودرو، میانگین مصرف روزانه بنزین کشور در هفته منتهی به ١٢ تیرماه امسال، به ٦٦,٥ میلیون لیتر رسید.

  گروه بین الملل: نیسان از عرضه نسخه جدیدی از خودروی لیف با نام Acenta + در بریتانیا خبر داد.

  گروه بین الملل: جدیدی از خودروی شهری کیا پیکانتو با نام چیلی معرفی شد.

  گروه بین الملل: لوتوس رسما از آغاز تولید اولین دستگاه از خودروی Evora400 خبر داد.

  به گزارش خبر خودرو، ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت با جديت در حال كار و پيگيري اهداف محوله است و هيچ برنامه و يا دستوري مبني بر انحلال يا توقف وظايف اين ستاد صادر نگرديده است.

  گروه بین الملل: شاسی بلند کوچک فورد اکو اسپرت جهت عرضه در بازار اروپا به روز رسانی شد.

  گروه بین الملل: رنو دومین تیزر تصویری از خودروی در دست رونمایی Talisman را نیز منتشر کرد.

  گروه بین الملل: رسانه های چینی پیش بینی می کنند نسل جدید فورد اورست مدل 2015 (فورد اندیور در هند) با سه گزینه موتور و گیربکس های دستی و اتوماتیک در ماه اکتبر سال جاری روانه بازار شود.

  به گزارش خبر خودرو، مصرف گاز طبیعی فشرده (سی ان جی) منطقه قم در سه ماه نخست امسال، به بیش از ٤١ میلیون مترمکعب رسید.

  گروه بین الملل: طراحی ابتدایی که به نظر می رسد نسل بعدی پریوس را نشان می دهد به همراه اطلاعاتی از این خودروی جدید در یک وب سایت تایوانی منتشر شده است.

  گروه بین الملل: مرسدس در حال ساخت نسل پنجم کلاس E است که گفته می شود در نمایشگاه خودروی دیترویت 2016 در ماه ژانویه رونمایی خواهد شد.

  گروه بین الملل: ولوو اتو در هند مجددا نسخه بنزینی سدان S60 یعنی مدل S60 T6 را طی مراسمی در چنای عرضه کرد.

  به گزارش خبر خودرو، پلیس راه برای افزایش ایمنی و تسهیل در امر عبور و مرور وسایل نقلیه، از 16 تا 19 تیر محدودیت های در نظر گرفته است.

  گروه بین الملل: عکاسان مخفی موفق به ثبت تصاویر شاسی بلند سئات در حال تست در اروپا شده اند.