تخفیف بیمه ای با یک تصادف صفر نمی شود      گام مهم قطعه سازان برای تولید در تراز جهانی : آیا قطعه سازان داخلی در تجربه جدید خودروسازان خارجی حضور پر رنگی دارند؟!      بازار 80 میلیونی کشور برای تولید کافی نیست ، به دنبال بازارهای جهانی باشیم      تولید قطعات بی کیفیت در کارگاههای زیر پله ای و فاقد مجوز : افزایش 15 درصدی قیمت قطعات یدکی پرمصرف در بازار      سهم 36 درصدی موضوعات حمل و نقلی در پیام های شهروندان      فراری اف 50 مایک تایسون به حراج گذاشته می‌شود      برنامه جنرال موتورز برای آزمایش هزاران بولت خودران در سال 2018      فراخوان بی ام و برای 19 هزار دستگاه از خودروی الکتریکی i3      ترافیک نیمه سنگین در باند جنوبی آزاد راه تهران-کرج      این فراری 812 شوتینگ بریک جانشین خلف GTC4 لوسو خواهد بود    
صفحه نخست گالری درباره ما تماس با ما آرشيو L90 قيمت روز خودرو صنعت پيوندها
 

سه شنبه، 3 اسفند 1395  -   6:26:10 AM

 

 

 
طرح هاي کاهش تصادف جاده‌اي در استان تهران
يکشنبه، 1 آذر 1388
ساعت: 11:14
Sunday, November 22, 2009
كد خبر: 90415

به گزارش خبرخودرو ، مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران گفت : بيشتر تصادف هاي جاده‌اي در استان در 30 كيلومتري شهرها رخ مي‌دهد.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، فرهاد صالحيان افزود : دسترسي نامتوازن رانندگان خودروها به خدمات جاده‌اي ، افزايش غيراصولي تاسيسات خدماتي بين راهي و در نتيجه کاهش ضريب ايمني جاده‌ها در اين فاصله از شهرها از عوامل افزايش سوانح رانندگي است.

مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران افزود :‌ عامل خستگي ، در سرعت عكس‌العمل رانندگان نسبت به عامل سوانح تاثير به سزايي دارد و رانندگان خسته ،ديرتر ترمز مي‌گيرند.

صالحيان گفت :‌ اين اداره کل کاهش خستگي در سفرهاي جاده‌اي استان تهران را در برنامه دارد ، چون به ازاي هر دو ساعت رانندگي مداوم ، يك ربع استراحت براي راننده و سرنشينان خودروها ، ضروري است.

وي با اشاره به اينکه برنامه توسعه مجتمع‌هاي خدماتي رفاهي در جاده‌هاي استان تهران براي رفاه رانندگان طراحي شده است گفت :‌ امسال مجتمع خدمات رفاهي آرمان در كيلومتر 23 آزاد راه تهران ـ ساوه، مجتمع خدمات رفاهي پزشكي در كيلومتر 22 آزاد راه تهران ـ كرج، مجتمع خدمات رفاهي جهان بهرام در كيلومتر 14 محور قديم تهران ـ قم و مجتمع خدمات رفاهي رمضاني در كيلومتر 119 محور تهران ـ فيروزكوه به بهره‌برداري رسيده است.

مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران افزود : مجتمع خدماتي ـ رفاهي رضايي و جعفري در كيلومتر 2 جاده آدران به شهريار، مجتمع خدماتي رفاهي قشقايي در محور شهر ري به ورامين و مجتمع خدماتي رفاهي اسماعيلي در كمربندي دوم تهران (تور قوزآباد) نيز تا پايان امسال به بهره‌برداري خواهد رسيد.

صالحيان گفت : پنج مجتمع خدمات رفاهي در آزاد راه تهران ـ ساوه، محور قديم كرج ـ قزوين و كمربندي آزادگان (احمدآباد مستوفي) در دست ساخت است.

وي افزود : براي پايش ضريب ايمني خودروهاي سنگين نيز به زودي دو مركز معاينه فني خودرو در نظرآباد و آپرين به بهره‌برداري مي‌رسد.

مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران با بيان اينکه اين مراكز مجهز به تمامي دستگاه‌هاي ديجيتالي براي 11 آزمايش فني خودروهاي سنگين هستند گفت :‌ البته

در ناوگان حمل و نقل عمومي برغم سهم بالا تر در جابه‌جايي بار و مسافر، فقط 15 درصد تصادف رانندگي رخ مي دهد و بقيه سوانح رانندگي مربوط به خودروهاي شخصي است.

صالحيان افزود :‌ اين اداره کل 20 دوربين پايش جاده‌اي با اعتبار 700 ميليون تومان نيز در 20 نقطه پرحادثه محورهاي ارتباطي استان نصب مي‌كند و نظارت بر رفتار رانندگان افزايش مي يابد.

وي گفت : باتوجه به اينكه 11 درصد از كشته شدگان سوانح جاده‌اي در استان تهران هنگام انتقال از صحنه تصادف تا بيمارستان فوت مي‌كنند، با استفاده از دوربين‌هاي نظارتي سرعت امدادرساني افزايش مي يابد .

مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران همچنين با اشاره به اينکه 10 درصد از مصدومان و متوفيان سوانح رانندگي افراد زير 10 سال هستند گفت :‌ ايمن‌سازي مدارس حاشيه راه ها و آموزش و ارتقاء فرهنگي دانش‌آموزان از مهمترين راهبردها براي كاهش سوانح جاده‌اي است.

صالحيان با تاکيد بر اين اينکه در كشور جاده ناامن نداريم گفت :‌ اين رانندگان و عابران هستند كه با ناديده گرفتن قوانين و مقررات براي خود مشكل مي‌سازند.

وي تصريح کرد :‌ درتمامي نقاط پرحادثه جاده‌ها، تابلوهاي كاهنده سرعت وجود دارد اما رانندگان متخلف ، توجهي نمي کنند.

مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران گفت :‌ ارزيابي عملكرد رانندگان استان تهران هنگام بروز سوانح جاده‌اي نشان مي دهد رانندگان از لحظه مشاهده عامل سانحه ، بعد از 25 صدم ثانيه تا دو و 25 صدم ثانيه ترمز مي‌كنند و سرعت خودرو را كاهش مي‌دهند.

وي افزود : هر قدر اين شاخص كاهش يابد ، سرعت عكس‌العمل رانندگان بهبود مي‌يابد و سوانح و تلفات رانندگي کاهش مي يابد.


درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات:
   
  به گزارش خبر خودرو، سخنگوی اتحادیه صنف فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین آلات از افزایش 15 درصدی برخی اقلام و قطعات یدکی پر مصرف در بازار خبر داد و گفت : این تغییر قیمت در راستای افزایش نرخ مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان داخلی ناشی از نوسانات نرخ ارز در دو ماه اخیر صورت گرفته است.

  به گزارش خبر خودرو، یک فعال در صنعت قطعه سازی کشور می گوید : در حال حاضر قطعه سازانی در ایران فعالیت دارند که با کمک شرکتهای خودروساز خارجی قادرند در تراز جهانی فعالیت نمایند.

  به گزارش خبر خودرو، یک کارشناس صنعت خودرو گفت: ایجاد رغبت در مصرف کنندگان و افزایش سرمایه گذاری در بخش های تولیدی صنعت قطعه سازی راهی برای افزایش تیراژ و دستیابی به تحول در این صنعت است.

  به گزارش خبر خودرو، دبیر انجمن صنفی جایگاه داران سی ان جی گفت: متاسفانه نزدیک به سه سال است که هیچگونه افزایش کارمزدی برای جایگاه داران سی ان جی در نظر گرفته نشده و مصوبه ابتدایی افزایش آن از سوی کمیسیون زیربنایی دولت رد شده و منتظر طرح آن در هیات وزیران هستیم.

  به گزارش خبرخودرو، عضو هیئت عامل و معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی گفت : تخفیف های بیمه ای با یک تصادف صفر نمی شود.

  به گزارش خبرخودرو، معاون سازمان بازرسی شهرداری تهران در حوزه حمل و نقل و ترافیک با اعلام این که از مجموع 401 هزار تماس با سامانه نظارت همگانی شهرداری تهران (1888) در 10 ماه نخست سال جاری، موضوعات حمل و نقلی با سهمی بالغ بر 36 درصد از کل پیام ها، بیشترین تماس های شهروندان را به خود اختصاص داده است، گفت: پیام های مربوط به حوزه حمل و نقل و ترافیک، بالاتر از تماس های مرتبط به حوزه های خدمات شهری و شهرسازی و معماری قرار گرفته است.

  گروه بین الملل: در شرایطی که فقط 349 دستگاه فراری اف 50 تولید شده و فقط 50 دستگاه از آن‌ها وارد ایالات متحده آمریکا شده‌اند، این خودرو مدلی نیست که هر روز بتوان یکی از آن‌ها را در خیابان مشاهده کرد.

  گروه بین الملل: شرکت جنرال موتورز قصد دارد در سال 2018 از مدل خودران شورولت بولت در ناوگان‌های تستی خود رونمایی کند.

  گروه بین الملل: نشتی سوخت در یک خودروی الکتریکی؟ ما هیچ وقت فکر نمی‌کردیم چنین خبری را بخوانیم. ولی در این فراخوان جدید بی ام و، این مشکل به گونه‌ای پیش آمده است.

  به گزارش خبر خودرو، رئیس گروه کنترل و عملیات پلیس راه کشور با اعلام آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه های مواصلاتی کشور گفت: ترافیک در باند جنوبی آزاد راه تهران-کرج (از محدوده پل فردیس تا پل کلاک و گرمدره) نیمه سنگین گزارش شده است.

  گروه بین الملل: کمپانی فراری همین کم‌تر از یک سال پیش بود که مدل GTC4 لوسو را رونمایی کرد. ولی به نظر می‌رسد به زودی این خودرو به یک جانشین نیاز خواهد داشت و اگر مقامات این کمپانی بخواهند مدلی به سبک شوتینگ بریک ارائه دهند، خودروی نهایی آن‌ها ظاهری شبیه به این خواهد داشت.

  گروه بین الملل: به تازگی خودرویی آمریکایی معرفی شده است که می تواند سریع ترین خودروی جاده ای باشد.

  گروه بین الملل: عکاسان مخفی تصاویری از نسل بعدی شاسی بلند فولکس واگن توارگ را در حال تست منتشر کرده اند.

  به گزارش خبرخودرو، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 4 از بهسازی وآرام سازی معابر سطح منطقه خبر داد و گفت: در طرح استقبال از بهار 96 مشکلات عبور و مرور در معابر خطرساز و ترافیک زا شناسایی و رفع خواهد شد.

  گروه بین الملل: نسل جدید هیوندای اکسنت/ورنا برای بازار کانادا رونمایی شد.

  گروه بین الملل: عکاسان مخفی به تازگی تصاویری از فیس لیفت مرسدس بنز کلاس S کوپه را در حال تست منتشر کرده اند.

  گروه بین الملل: مدتی است که خودروسازان در سراسر دنیا در پی معرفی خودروهای برقی تولید انبوه هستند.

  به گزارش خبرخودرو، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با حضور در نمایشگاه بین المللی خودروی تهران در محل نمایشگاه «شهر آفتاب» از نزدیک از آخرین دست آوردهای صنعت خودرو دیدن و از بخش های مختلف این نمایشگاه از جمله سالن حمل و نقل پاک بازدید نمود.

  گروه بین الملل: فورد اکواسپرت مدل 2018 به تازگی بدون پوشش استتاری در چین دیده شده است.

  گروه بین الملل: ماه گذشته گزارش شد که فیس لیفت نیسان ترانو در ماه مارس 2017 عرضه خواهد شد.