ثبت سفارش خودرو در گرو ارائه خدمات پس از فروش      فراخوان مازراتی برای تمامی مدل‌های فروش رفته لوانته در آمریکا      ترامپ به بی ام و هم هشدار داد      ادامه حذف سهمیه سوخت خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث :: سهمیه سوخت 55 هزار خودروی گازوئیل سوز باطل شد      آیا خودروهای خودران ضرر هم دارند؟       روان سازی بار ترافیک بزرگراه شیخ فضل ا... نوری       تولید نسل جدید Insignia       لکسوس چه خودروهای برقی را تولید می کند؟       بارش باران و مه گرفتگی در برخی از محورهای مواصلاتی کشور      پریوس C ارتقا پیدا می کند     
صفحه نخست گالری درباره ما تماس با ما آرشيو L90 قيمت روز خودرو صنعت پيوندها
 

سه شنبه، 28 دی 1395  -   4:27:22 AM

 

 

 
طرح هاي کاهش تصادف جاده‌اي در استان تهران
يکشنبه، 1 آذر 1388
ساعت: 11:14
Sunday, November 22, 2009
كد خبر: 90415

به گزارش خبرخودرو ، مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران گفت : بيشتر تصادف هاي جاده‌اي در استان در 30 كيلومتري شهرها رخ مي‌دهد.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، فرهاد صالحيان افزود : دسترسي نامتوازن رانندگان خودروها به خدمات جاده‌اي ، افزايش غيراصولي تاسيسات خدماتي بين راهي و در نتيجه کاهش ضريب ايمني جاده‌ها در اين فاصله از شهرها از عوامل افزايش سوانح رانندگي است.

مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران افزود :‌ عامل خستگي ، در سرعت عكس‌العمل رانندگان نسبت به عامل سوانح تاثير به سزايي دارد و رانندگان خسته ،ديرتر ترمز مي‌گيرند.

صالحيان گفت :‌ اين اداره کل کاهش خستگي در سفرهاي جاده‌اي استان تهران را در برنامه دارد ، چون به ازاي هر دو ساعت رانندگي مداوم ، يك ربع استراحت براي راننده و سرنشينان خودروها ، ضروري است.

وي با اشاره به اينکه برنامه توسعه مجتمع‌هاي خدماتي رفاهي در جاده‌هاي استان تهران براي رفاه رانندگان طراحي شده است گفت :‌ امسال مجتمع خدمات رفاهي آرمان در كيلومتر 23 آزاد راه تهران ـ ساوه، مجتمع خدمات رفاهي پزشكي در كيلومتر 22 آزاد راه تهران ـ كرج، مجتمع خدمات رفاهي جهان بهرام در كيلومتر 14 محور قديم تهران ـ قم و مجتمع خدمات رفاهي رمضاني در كيلومتر 119 محور تهران ـ فيروزكوه به بهره‌برداري رسيده است.

مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران افزود : مجتمع خدماتي ـ رفاهي رضايي و جعفري در كيلومتر 2 جاده آدران به شهريار، مجتمع خدماتي رفاهي قشقايي در محور شهر ري به ورامين و مجتمع خدماتي رفاهي اسماعيلي در كمربندي دوم تهران (تور قوزآباد) نيز تا پايان امسال به بهره‌برداري خواهد رسيد.

صالحيان گفت : پنج مجتمع خدمات رفاهي در آزاد راه تهران ـ ساوه، محور قديم كرج ـ قزوين و كمربندي آزادگان (احمدآباد مستوفي) در دست ساخت است.

وي افزود : براي پايش ضريب ايمني خودروهاي سنگين نيز به زودي دو مركز معاينه فني خودرو در نظرآباد و آپرين به بهره‌برداري مي‌رسد.

مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران با بيان اينکه اين مراكز مجهز به تمامي دستگاه‌هاي ديجيتالي براي 11 آزمايش فني خودروهاي سنگين هستند گفت :‌ البته

در ناوگان حمل و نقل عمومي برغم سهم بالا تر در جابه‌جايي بار و مسافر، فقط 15 درصد تصادف رانندگي رخ مي دهد و بقيه سوانح رانندگي مربوط به خودروهاي شخصي است.

صالحيان افزود :‌ اين اداره کل 20 دوربين پايش جاده‌اي با اعتبار 700 ميليون تومان نيز در 20 نقطه پرحادثه محورهاي ارتباطي استان نصب مي‌كند و نظارت بر رفتار رانندگان افزايش مي يابد.

وي گفت : باتوجه به اينكه 11 درصد از كشته شدگان سوانح جاده‌اي در استان تهران هنگام انتقال از صحنه تصادف تا بيمارستان فوت مي‌كنند، با استفاده از دوربين‌هاي نظارتي سرعت امدادرساني افزايش مي يابد .

مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران همچنين با اشاره به اينکه 10 درصد از مصدومان و متوفيان سوانح رانندگي افراد زير 10 سال هستند گفت :‌ ايمن‌سازي مدارس حاشيه راه ها و آموزش و ارتقاء فرهنگي دانش‌آموزان از مهمترين راهبردها براي كاهش سوانح جاده‌اي است.

صالحيان با تاکيد بر اين اينکه در كشور جاده ناامن نداريم گفت :‌ اين رانندگان و عابران هستند كه با ناديده گرفتن قوانين و مقررات براي خود مشكل مي‌سازند.

وي تصريح کرد :‌ درتمامي نقاط پرحادثه جاده‌ها، تابلوهاي كاهنده سرعت وجود دارد اما رانندگان متخلف ، توجهي نمي کنند.

مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران گفت :‌ ارزيابي عملكرد رانندگان استان تهران هنگام بروز سوانح جاده‌اي نشان مي دهد رانندگان از لحظه مشاهده عامل سانحه ، بعد از 25 صدم ثانيه تا دو و 25 صدم ثانيه ترمز مي‌كنند و سرعت خودرو را كاهش مي‌دهند.

وي افزود : هر قدر اين شاخص كاهش يابد ، سرعت عكس‌العمل رانندگان بهبود مي‌يابد و سوانح و تلفات رانندگي کاهش مي يابد.


درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات:
   
  به گزارش خبر خودرو ، دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه سازان خودرو کشور مهمترین مساله مهم در صنعت قطعه سازی را سرمایه گذاری ثابت می داند و می گوید : امروز تزریق 2 میلیارد یورو ، نیاز فوری صنعت قطعه سازی به منظور سرمایه گذاری ثابت ،تجهیز ، نوسازی و خرید دانش فنی است .

  به گزارش خبر خودرو ، پس از آنکه رئیس شورای شهر از دولت خواست تا به هیچ عنوان اجازه شماره گذاری 430 هزار موتورسیکلت کاربراتوری را صادر نکند ، رئیس سندیکای تولیدکنندگان موتورسیکلت ایران با انتقاد از حرکت خلاف قانون در این راستا اعلام کرد : اینکه اعضای شورای شهر و یا هر پایگاه دیگری، بخواهند با استفاده از قدرت و نفوذ مانع از اجرای مصوبه قانونی هیات دولت شود ، اقدامی خلاف قانون است.

  به گزارش خبر خودرو، معاون صنایع و انرژی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با توجه به ادامه قطع سهمیه سوخت خودروهای دیزلی گفت : طرح حذف سهمیه سوخت خودروهای دیزلی فاقد بیمه شخص ثالث از ابتدای مرداد ماه آغاز و تاکنون سهمیه سوخت 55 هزار خودروی دیزلی فعال حذف شده است.

  به گزارش خبر خودرو، محصول جدید شرکت مدیران خودرو طی برگزاری مراسمی در یکی از نمایندگی های این شرکت رونمایی شد.

  به گزارش خبر خودرو، مدیر واحد صدور آرم طرح ترافیک شهرداری تهران در خصوص شرط جدید اخذ آرم طرح ترافیک گفت: در پی مصوبه شورای عالی ترافیک شرایط جدیدی برای اخذ آرم طرح ترافیک خودروها مقرر شده که بر مبنای آن کلیه خودروها ملزم به دریافت معاینه فنی برتر یا سخت گیرانه تر هستند.

  به گزارش خبرخودرو ، مدیرعامل شرکت خدمات پس ازفروش مدیران خودرو در حاشیه مراسم رونمایی محصول جدید شرکت مدیران خودرو از انجام برنامه ریزی های لازم برای ارائه خدمات به این خودرو خبر داد.

  به گزارش خبرخودرو ، معاون بازار یابی و فروش گروه خودروسازی سایپا گفت: فروش نقدی محصولات گروه خودروسازی سایپا با پلاک سال 96 طی چند روز آینده آغاز خواهد شد.

  به گزارش خبرخودرو، معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت: شرکت های وارد کننده خودرو از این به بعد فقط با نمایندگی های رسمی و مستقیم می توانند به کار خود ادامه دهند.

  گروه بین الملل: تقریباً 10 ماه از آغاز تولید مازراتی لوانته می‌گذرد، ولی تاکنون در این مدت کم اولین شاسی بلند مازراتی فقط دو بار در آمریکا فراخوان شده است.

  گروه بین الملل: دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا که از چند روز دیگر کار خود را در کاخ سفید آغاز می‌کند، به کمپانی بی ام و هشدار داده است که روی خودروهای وارداتی این کمپانی از کارخانه جدید آن‌ها در مکزیک مالیات 35 درصدی اعمال خواهد کرد.

  گروه بین الملل: شرکت های خودروساز و عرضه کننده فناوری های سطح بالا به دنبال تبدیل شدن به پیشگامان انقلاب در وسایل نقلیه آینده هستند و مسلما فناوری خودران در مرکز توجهشان قرار دارد.

  به گزارش خبرخودرو، شهرداری منطقه دو از روان سازی بار ترافیک در بزرگراه شیخ فضل ا... نوری محدوده خیابان سازمان آب در منطقه دو خبر داد.

  گروه بین الملل: نسل دوم کاملا جدید Insignia در قالب Grand Sport عرضه شد. این محصول اگرچه به صورت دیفرانسیل عقب طراحی شده بود ولی حالا با سامانه های دو دیفرانسیل و مدیریت گشتاور آماده حرکت در جاده های برقی است.

  گروه بین الملل: طبق گزارشات منتشر شده براساس گواهی حق اختراع مربوط به تویوتا، لکسوس یک شاسی بلند ارزان قیمت به نام UX را به خط تولید انبوهش می افزاید و از طرفی دیگر تولید نسخه هفت سرنشین از محصول معروف Rx را آغاز می نماید.

  به گزارش خبر خودرو، رئیس گروه کنترل و عملیات پلیس راه کشور با اعلام آخرین وضعیت جوی و ترافیکی راه های مواصلاتی کشور گفت: در استان کرمان (محورهای بافت-کرمان و بافت-راور) بارش باران گزارش شده است.

  گروه بین الملل: سامانه موتوری خودروی کوچک هیبریدی پریوس C همچنان بدون تغییر باقی می ماند اما به روزرسانی هایی در آن با هدف ایجاد حسی بهتر در سرنشینان ایجاد می گردد.

  گروه بین الملل: هوندای اندونزی به تازگی مدل سال جدید از موبیلیو را در جاکارتا معرفی کرده است.

  گروه بین الملل: اخیرا لوتوس سرگرم معرفی مدل های جدید شده است.

  به گزارش خبرخودرو، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به مباحث مطرح شده در خصوص " معاینه فنی برتر" گفت: اخبار منتشر شده در مورد الزام اخذ معاینه فنی برتر ناشی از سوء برداشت بوده و تغییری در مورد سطح معاینه فنی خودروهای متقاضی طرح ترافيك صورت نگرفته است.

  گروه بین الملل: نسل بعدی مدل های RS4 و RS5 آئودی سواری جذاب تری خواهند داشت.