آغاز پیش فروش ساندرو از شهریور ماه: مرکز مهندسی و طراحی خودرو رنو در ایران احداث می شود      جامعه نباید انتظار کاهش قیمت خودرو را داشته باشد      استاندار گیلان از غرفه گروه سایپا در نمایشگاه رشت بازدید کرد      افزایش سهم بازار زامیاد با ورود محصولات جدید به سبد تولیدات شرکت      گزارش تصویری بازدید مدیر عامل گروه خودروسازی سایپا از شرکت زامیاد      ايساكو برگزار مي كند: آشنايي با سرويس و نگهداري محصولات ايران خودرو      حضور سایپا در بازارهای صادراتی پررنگ تر خواهد شد      کنترل دقیق پایانه های تاکسیرانی با نصب دوربین های نظارتی      اجرای موفقیت آمیز طرح خط سفید نیازمند همکاری همه مجموعه ها است      ثبت تخلف با دوربین سیار در مرحله آزمایشی هم نیست     
صفحه نخست گالری درباره ما تماس با ما آرشيو L90 قيمت روز خودرو صنعت پيوندها
 

شنبه، 10 مرداد 1394  -   5:55:58 AM

 

 

 
طرح هاي کاهش تصادف جاده‌اي در استان تهران
يکشنبه، 1 آذر 1388
ساعت: 11:14
Sunday, November 22, 2009
كد خبر: 90415

به گزارش خبرخودرو ، مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران گفت : بيشتر تصادف هاي جاده‌اي در استان در 30 كيلومتري شهرها رخ مي‌دهد.

به گزارش خبرنگار خبرخودرو ، فرهاد صالحيان افزود : دسترسي نامتوازن رانندگان خودروها به خدمات جاده‌اي ، افزايش غيراصولي تاسيسات خدماتي بين راهي و در نتيجه کاهش ضريب ايمني جاده‌ها در اين فاصله از شهرها از عوامل افزايش سوانح رانندگي است.

مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران افزود :‌ عامل خستگي ، در سرعت عكس‌العمل رانندگان نسبت به عامل سوانح تاثير به سزايي دارد و رانندگان خسته ،ديرتر ترمز مي‌گيرند.

صالحيان گفت :‌ اين اداره کل کاهش خستگي در سفرهاي جاده‌اي استان تهران را در برنامه دارد ، چون به ازاي هر دو ساعت رانندگي مداوم ، يك ربع استراحت براي راننده و سرنشينان خودروها ، ضروري است.

وي با اشاره به اينکه برنامه توسعه مجتمع‌هاي خدماتي رفاهي در جاده‌هاي استان تهران براي رفاه رانندگان طراحي شده است گفت :‌ امسال مجتمع خدمات رفاهي آرمان در كيلومتر 23 آزاد راه تهران ـ ساوه، مجتمع خدمات رفاهي پزشكي در كيلومتر 22 آزاد راه تهران ـ كرج، مجتمع خدمات رفاهي جهان بهرام در كيلومتر 14 محور قديم تهران ـ قم و مجتمع خدمات رفاهي رمضاني در كيلومتر 119 محور تهران ـ فيروزكوه به بهره‌برداري رسيده است.

مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران افزود : مجتمع خدماتي ـ رفاهي رضايي و جعفري در كيلومتر 2 جاده آدران به شهريار، مجتمع خدماتي رفاهي قشقايي در محور شهر ري به ورامين و مجتمع خدماتي رفاهي اسماعيلي در كمربندي دوم تهران (تور قوزآباد) نيز تا پايان امسال به بهره‌برداري خواهد رسيد.

صالحيان گفت : پنج مجتمع خدمات رفاهي در آزاد راه تهران ـ ساوه، محور قديم كرج ـ قزوين و كمربندي آزادگان (احمدآباد مستوفي) در دست ساخت است.

وي افزود : براي پايش ضريب ايمني خودروهاي سنگين نيز به زودي دو مركز معاينه فني خودرو در نظرآباد و آپرين به بهره‌برداري مي‌رسد.

مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران با بيان اينکه اين مراكز مجهز به تمامي دستگاه‌هاي ديجيتالي براي 11 آزمايش فني خودروهاي سنگين هستند گفت :‌ البته

در ناوگان حمل و نقل عمومي برغم سهم بالا تر در جابه‌جايي بار و مسافر، فقط 15 درصد تصادف رانندگي رخ مي دهد و بقيه سوانح رانندگي مربوط به خودروهاي شخصي است.

صالحيان افزود :‌ اين اداره کل 20 دوربين پايش جاده‌اي با اعتبار 700 ميليون تومان نيز در 20 نقطه پرحادثه محورهاي ارتباطي استان نصب مي‌كند و نظارت بر رفتار رانندگان افزايش مي يابد.

وي گفت : باتوجه به اينكه 11 درصد از كشته شدگان سوانح جاده‌اي در استان تهران هنگام انتقال از صحنه تصادف تا بيمارستان فوت مي‌كنند، با استفاده از دوربين‌هاي نظارتي سرعت امدادرساني افزايش مي يابد .

مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران همچنين با اشاره به اينکه 10 درصد از مصدومان و متوفيان سوانح رانندگي افراد زير 10 سال هستند گفت :‌ ايمن‌سازي مدارس حاشيه راه ها و آموزش و ارتقاء فرهنگي دانش‌آموزان از مهمترين راهبردها براي كاهش سوانح جاده‌اي است.

صالحيان با تاکيد بر اين اينکه در كشور جاده ناامن نداريم گفت :‌ اين رانندگان و عابران هستند كه با ناديده گرفتن قوانين و مقررات براي خود مشكل مي‌سازند.

وي تصريح کرد :‌ درتمامي نقاط پرحادثه جاده‌ها، تابلوهاي كاهنده سرعت وجود دارد اما رانندگان متخلف ، توجهي نمي کنند.

مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي استان تهران گفت :‌ ارزيابي عملكرد رانندگان استان تهران هنگام بروز سوانح جاده‌اي نشان مي دهد رانندگان از لحظه مشاهده عامل سانحه ، بعد از 25 صدم ثانيه تا دو و 25 صدم ثانيه ترمز مي‌كنند و سرعت خودرو را كاهش مي‌دهند.

وي افزود : هر قدر اين شاخص كاهش يابد ، سرعت عكس‌العمل رانندگان بهبود مي‌يابد و سوانح و تلفات رانندگي کاهش مي يابد.


درج يادداشت و نظرات

نام:
  ايميل:
توضيحات:
   
  به گزارش خبر خودرو، یک کارشناس صنعت خودرو گفت : با توجه به سیاست های موجود امکان کاهش قیمت خودرو وجود ندارد.

  به گزارش خبرخودرو، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با اعلام 3/1میلیارد لیتر کاهش حجم ذخیره بنزین 700 تومانی اظهار داشت: نسبت به آخرین آمار استخراجی از سامانه هوشمند در 20 تیر ماه سال جاری از میزان 1 میلیارد و 390 میلیون لیتر بنزین موجود در کارت های سوخت 3/1 میلیارد لیتر کاهش مصرف داشته ایم.

  به گزارش خبرخودرو ، مدیر کل دفتر ترانزیت و پایانه های مرزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به بحث دریافت جریمه های غیرقانونی از اتوبوس های ایرانی گفت: شرکت های حمل و نقل مسافربری ترکیه به صورت غیرقانونی مبالغی را تحت عنوان جریمه از شرکت های مسافربری ایرانی مطالبه می نمایند که این اقدام ...

  به گزارش خبر خودرو، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تأکید بر این که مدیریت شهری در سال­­های اخیر تمام تلاش خود را جهت توسعه کیفی و کمی ناوگان حمل و نقل عمومی، کاهش ترافیک و آلودگی هوا و نظم­بخشی به شهر به کار گرفته و تمام توان خویش را در این مسیر متمرکز نموده، خاطرنشان کرد...

  به گزارش خبر خودرو، رییس کمیته حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر تهران در رابطه با اجرای پروژه «خط سفید» با اعلام این که رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی حتی در کشورهای بزرگ و صنعتی دنیا هم دارای نقاط ضعف است، گفت: هر گونه اقدامی در جهت آشنایی افراد در خصوص موضوعات ترافیکی و به ویژه آموزش این موضوعات به کودکان حتی در قالب واحدهای درسی، امری الزامی است.

  گروه بین الملل: تصاویر و ویدئوی جدید تبلیغاتی از نسخه سیاه خودروی پورشه 911 Carrera منتشر شده که جزئیات بیشتری را از این محصول ویژه به نمایش می گذارد.

  گروه بین الملل: رنو از این پس شاسی بلند داستر را به همراه جعبه دنده EDC کلاچ دوقلو در بازار هند عرضه خواهد کرد.

  به گزارش خبر خودرو، سرهنگ رضا اکبری با اعلام محدودیت‌های ترافیکی محور کرج - چالوس در روزهای پایانی هفته، اظهارکرد: جمعه نهم مردادماه از ساعت ۱۴ تا ساعت یک بامداد روز شنبه دهم ماه تردد خودروها در محور کرج - چالوس از جنوب به شمال یکطرفه می‌شود.

  گروه بین الملل: فراری، جدیدترین مدل بدون سقف خود یعنی 488 اسپایدر را معرفی کرد.

  گروه بین الملل: سوزوکی در حال تست هاچ بک جدید YRA خود در اروپا است در حالی که ماروتی YRA همتای آن در هند به مرحله تولید رسیده است.

  به گزارش خبرخودرو ، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 8، از برگزاری دوره های آموزشی ویژه رانندگان تاکسی در شرق تهران خبر داد.

  گروه بین الملل: نمونه آزمون مرموزی از هیوندای Elite i20 در حال تست در اروپا دیده شده است.

  گروه بین الملل: نسل دوم مینی کلابمن قبل از رونمایی عمومی در نمایشگاه خودروی فرانکفورت 2015 با ساختار دیفرانسیل عقب دیده شده است.

  گروه بین الملل: پس از انتشار تصاویری از تویوتا لند کروزر 2016 به تازگی تصاویری از قسمت پشت و داخل این خودرو فاش شده است.

  به گزارش خبرخودرو ، شهردار منطقه دو تهران از برپایی کارگاههاي آموزشي ويژه رانندگان تاکسي به عنوان سفيران پيشتاز خط سفيد در راستاي کمپين آسمان آبي زمين پاک در این منطقه خبر داد.

  گروه بین الملل: لکسوس به زودی از فیس لیفت سوم شاسی بلند پرچم دار خود یعنی لکسوس LX مدل 2016 رونمایی می کند که در کنار تویوتا لند کروزر مدل 2016 عرضه خواهد شد.

  گروه بین الملل: مجموعه ای از تصاویر بروشور اوانزا و اوانزا Veloz قبل از رونمایی احتمالی در نمایشگاه خودروی بین المللی اندونزی 2015 منتشر شده است.

  گروه بین الملل: به نظر می رسد بی ام و پس از موفقیت مدل های i8 و i3 کوچک تر سرگرم ایده شاسی بلندی الکتریکی شده است.

  به گزارش خبر خودرو، استاندار گیلان گفت: حضور گروه خودرو سازی سایپا در نمایشگاه خودرو رشت باعث ارتقای صنعت قطعه سازی این استان خواهد شد.

  به گزارش خبر خودرو، معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری منطقه 5 در خصوص طرح سامان دهی پایانه های تاکسیرانی و نصب دوربین های نظارتی در این پایانه ها اظهار داشت : در حال حاضر کلیه پایانه های تاکسیرانی به دوربین های نظارتی مجهز گردیده است .