خبرخودرو
سازمان خبری خودرو و صنايع وابسته

[مشاهده نسخه کامل خبر ]

 

KHABARKHODRO.COM

Print Friendly Version

[View Full Version]

کمک مجلس برای بومی سازی و حذف تعرفه موتورهای هیبریدی
تاريخ خبر: چهارشنبه، 22 دی 1395 ساعت: 09:06

به گزارش خبرخودرو، رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس کمک لازم برای استفاده از یارانه درخصوص موتورسیکلت های هیبریدی را صورت می دهد، گفت: با بهره گیری از این تعرفه موتورسیکلت های برقی برای مردم ارزان تر تمام شده و در نهایت این وسائط را جایگزین وسایل نقلیه گازسوز فسیلی می شود.

علی محمد شاعری ، با اشاره به استفاده از موتورهای برقی و هیبریدی در سطح شهر تهران تصریح کرد: مجلس کمک لازم را برای توسعه استفاده از موتورسیکلت های هیبریدی و بهره گیری از آنها در کشور و بومی شدن صنعت ساخت آنها با حمایت از معافیت از تعرفه، انجام می دهد.

وی با ابراز امیدواری برای تصمیم گیری درخصوص موتورسیکلت های برقی و هیبریدی در برنامه ششم توسعه کشور تصریح کرد: خواهان این هستیم که تمامی وسایط نقلیه موتوری هیبریدی مورد حمایت جدی دولت قرار گیرند تا از یارانه های لازم نیز برخوردار شوند.

رییس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اعتقاد من بر این است که باید تا یک زمان معین تعرفه واردات وسائط نقلیه هیبریدی را کم کنیم، خاطر نشان کرد: با بهره گیری از این تعرفه این وسائط نقلیه برای مردم ارزان تر تمام می شود تا قدرت خرید داشته باشند تا در نهایت این وسائط را جایگزین وسایل نقلیه گازسوز فسیلی کنند.

 

نقل مطالب و اخبار تنها با ذکر منبع مجاز ميباشد.